Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Zorlu Derbi Maçını Gençyıldız Kazandı

İzmir 1.Amatör Lig F Grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Bozyakaspor, Play-Off mücadelesi veren Karabağlar Gençyıldız takımına 2-0 mağlup oldu ve liderlik koltuğundan oldu

Zorlu Derbi Maçını Gençyıldız Kazandı

Zorlu viraj diye tabir ettiği maçı 2-0 kazanan Karabağlar Gençyıldız, aldığı bu galibiyetle Play-Off yarışını sürdürürken Bozyakaspor ise liderlik koltuğunu Karabağlar FK takımına kaptırdı.
Karşılaşma öncesi 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı yaad etmek adına iki ekipte TFF’nin talimatlarına uyarak 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirdi.
Kıran kırana geçen maçta iki ekipte ilk dakikalarda kontrollü futbol oynarken ilerleyen dakikalarda pozisyonlar üretmeye başladı ve 35.dakikada Karabağlar Gençyıldız takımı Bahri Yaşoğlu’nun kaydettiği golle ilk yarıyı 1-0 önde tamamladı. İkinci yarıda Bozyaka takımı beraberlik için baskı kursa da sonucu değiştirecek golü bulamadı ve mücadelenin 85.dakikasında Oğuzhan Çevik golüne engel olamadı. Oğuzhan’ın golü ile zorlu maçı 2-0 kazanan Gençyıldız takımı Play-Off iddiasını sürdürdü.
Aldığı galibiyetle puanını 31’e çıkartan Karabağlar Gençyıldız 3.sıradaki yerini korurken, 36 puanda kalan Bozyakaspor ise 2.sıraya geriledi ve liderliği Karabağlar FK takımına kaptırdı.

(Foto)İncu, Zorlu Maçı Yakından Takip Etti 
Zorlu geçen ve heyecan dolu maçı TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu yakından takip ederken,  Karabağlar Gençyıldız takımı yöneticisi Yavuz Kılıçaslan ile Antrenör Abdülkadir Altundağ ve Bozyakaspor Yöneticisi İsmail Oruç ile Antrenrör Metin Çelikdelen’e maç öncesi biraraya gelerek başarı diledi.


Hakemler; Burak Gazi Ülker, Egemen Özyeşiller, Kamil Dönmez
İl Temsilcisi; Mehmet İncu, Gözlemci; Süleyman Sır, Saha Komiseri; Cüneyt Canpolat, Sağlık Görevlisi; Sefa Cenikli
Saha: Yeşilyurt Sahası
Saat: 11:00
Tarih: 26 Ocak 2020

Karabağlar Gençyıldız 11’i; Furkan Özergene, Oğuzhan Demir, Ömür Yoka, Can Kalender, Yunus Akbar, Enes Ortaç, Mehmet Gürültü, Şükrü Şahin, Bahri Yaşoğlu, Buğra Mevlüt Öğütlü

Yönetici; Abdülkadir Altundağ

Bozyakaspor 11’i; Umut Genç, Sertaç Sarıkaya, Erhan Gündüz, Eltun Sipahi, Y.Kürşad Öner, Ahmet Yılmaz, Ferhat Dinmez, Muzaffer Tezcan, Mert Tekin, Sercan Sakarsu, Bilal Işık

Teknik Sorumlu; Metin Çelikdelen


Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN
 

Next page

Gazete Yenigün