Mektebim
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Yücel, Kılıçdaroğlu’na İzmir raporunu sunacak

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile bu hafta görüşecek. Yücel’in Kılıçdaroğlu’na İzmir raporunu sunarak Parti Meclisi seçimleri hakkında konuşması

Yücel, Kılıçdaroğlu’na İzmir raporunu sunacak

CHP'nin 25-26 Temmuz tarihlerinde düzenleyeceği büyük kurultay öncesi bütün il başkanlarını bu hafta içi Ankara'ya davet etti ve her il başkanı ile 10 dakika kurultay öncesi bir araya gelecek. Toplantıda onların, görüş ve taleplerini dinleyeceği ifade edildi.

CHP 37'nci olağan Kurultay öncesi kulisler hareketlenirken, parti meclisine isim sokma yarışı hız kazandı. İddialara göre Ankara'da eski sekreter Önder Sav'ın 'İrade Grubu' yoğun bir çalışma içerisinde bulunurken diğer yandan da parti içi bazı muhalif isimlerin çalışmaları aynı şekilde yoğunlaştı. Bu hafta içinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na karşı adaylığını açıklaması beklenen isimler olacağı gibi liste yarışı üzerindeki kulisler de hareketlendi.

İZMİR RAPORU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu hafta içinde ülke genelinde mevcut görev başındaki bütün il başkanlarını Ankara'ya davet ettiği ve kongre öncesi her konuk ile onar dakika görüşeceği öğrenildi. Yoğun geçecek olan Ankara CHP genel merkezinde il başkanlarına birlik beraberlik mesajı vereceği beklenirken, aynı zamanda kurultay öncesi başkanların görüşleri doğrultusunda il bazında delegelerin genel tavrının da öğrenileceği tahmin ediliyor.

İZMİR’İN NABZI

Geçtiğimiz günlerde Ankara'ya giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile kısa bir görüşme yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel bu hafta içinde yeniden Ankara'ya giderek Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile tekrar görüşmesi bekleniyor. Bu hafta içinde gerçekleşmesi beklenen ziyarette, İzmir'deki siyasi gelişmelerin yanı sıra kurultayda PM'ye isim önerisinin de gündeme geleceği tahmin ediliyor. Öte yandan, İzmir'den kurultay öncesi PM'ye girecek olan bir kaç isim üzerinde tartışmanın yaşanacağı da ileri sürülüyor. - Mehmet Emin AL

Next page

Gazete Yenigün