Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Yılın maçında puanlar paylaşıldı

İzmir Süper Amatör Lig Merkez Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Buca Zaferspor ile Torosgücü arasında oynanan zorlu ve zevkli karşılaşma 1-1 sona erdi

Yılın maçında puanlar paylaşıldı

Haftalardır beklenen ve 1000’in üzerinde taraftarın yakında takip ettiği karşılaşma 1-1 sona ererken iki ekipte birer puana razı oldu.

Son zamanlar izlenen maçların arasında en zevkli, keyifli ve kıran kırana geçen maçta iki kaptan maç öncesi birbirlerine başarı dilerken, Torosgücü takım kaptanı Emrullah Öztürk, Buca Zaferspor takım kaptanı Caner Akgün’e çiçek verdi.

1000’in üzerinde taraftarın yakından takip ettiği ve tribünlerin görsel şöleni ile oynanan maçın 12. dakikasında Caner Akgün’ün enfes şutunu aynı güzellikle kurtaran Emrullah Öztürk topu kornere çeldi ve izleyenlerden iki harekette alkış aldı. Dakikalar ilerledikçe Buca Zaferspor’un baskısını kıran ve atak geliştiren Torosgücü, Remzi Karadeniz ile 30. dakikada net gol fırsatından yararlanamadı. Bu pozisyondan 2 dakika sonra Remzi Karadeniz yeniden Buca Zafer kalesini yoklarken kaleci Oğuz Aydın’ı geçemedi. Mücadelenin 42. dakikasında Buca Zafer’de atılan uzun topa Adnan Malat, aşırma bir vuruşla topu filelerle buluşturdu ve takımını 1-0 öne geçirdi. Bu golden 1 dakika sonra Kaan Tahir Çakar ile net gol fırsatını değerlendiremeyen Torosgücü ilk yarıya 1-0 yenik girdi.

İkinci yarıda gol için yüklenen Torosgücü 57’de Rıdvan Gürler ile atağa kalktı. Rıdvan Gürler’in pasında golcü Kaan Tahir Çakar skoru 1-1’e getirirken ligde 15. Golünü kaydetti. Mücadelenin 73. dakikasında Buca Zaferspor’dan Hüseyin Adıgüzel ve Torosgücü’nden Rıdvan Gürler pozisyon icabı karşılaşmanın hakeminden Kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı. Kalan sürede iki ekipte 10 kişi kaldığı mücadelede skoru değiştirecek gol gelmedi ve zorlu geçen maç 1-1 sona erdi.

Mehmet İncu, Mücadeleyi Yakından Takip Etti
Zorlu geçen maçı TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu yakından takip ederek maç öncesi Buca Zafer Kulüp Başkanı Orhan Yıldız’a ve Teknik Adam Ali Çalışkan ile Torosgücü Kulüp Başkanı Özkan Karadaş ile Teknik Sorumlu Murat Çifçi’ye başarılar diledi.

Başkanlardan Dostluk Mesajı
Hafta içi iki Başkan maçın gergin havada geçeceğini tahmin etmeleri sonucunda yayınladıkları dostluk mesajı maç öncesi de verildi. Maç öncesi Buca Zafer Kulüp Başkanı Orhan Yıldız ile Torosgücü Başkanı Özkan Karadaş biraraya gelerek dostluk mesajını tazelediler.  Verilen mesaj maçın 90 dakikasında kadar olumlu yansıdı. Bu davranışla amatör camiasının olumlu tepki vermesi iki başkanı da mutlu etti.

Tribünler Tıklım Tıklım
Zorlu maça hem Torosgücü, Hem Buca Zafer takımımın taraftarlarının dışında İzmir’li futbol severler ve diğer amatör takımların yöneticileri ve taraflarları takip etti. 1000’in üzerinde taraftarın izlediği maçta Torosgücü taraftarı ise 90 dakika boyunca takımlarını destekledi.

“Geçmiş Olsun Atillamız”
Geçtiğimiz günlerde İşçievlerispor Spor Kulüp Başkanı Ersin Gökhan’ın oğlu Atilla Gökhan kaza sonucu hastaneye kaldırılmıştı. Yaklaşık 1 haftadır yaşama sıkı sıkı tutunan ve mücadele eden Atilla Gökhan’a İzmir’deki tüm kulüpler geçmiş olsun dileklerini telefonla ve mesajlarla iletirken, Torosgücü takımının Semt Çocukları taraftar grubunun hazırladıkları pankartı Torosgücü takımı ve Buca Zafer takımının oyuncuları birlikte sahaya çıkarak açtıkları Geçmiş Olsun Atillamız pankartı ile herkesin gönülleri fethettiler. 
Maç öncesi Buca Zafer Kulüp Başkanı Orhan Yıldız ve Torosgücü Başkanı Özkan Karadaş, Atilla Gökhan’ın ağabeyi Oğuzhan Gökhan’a moral vererek geçmiş olsun dileklerini ayrıca sundular.

Hakemler: Emre Kargın, Uğur Önay, Hüseyin Kıvanç Durmaz
İl Temsilcisi; Mehmet İncu, Gözlemci; İlhami Sayılan, Saha Komiseri; Kazım Şimşek, Sağlık Görevlisi; Mertcan Karagöz
Saha: Şirinyer Sahası
Saat: 15:00
Tarih: 19 Ocak 2020

Buca Zaferspor 11’i; Oğuz Aydın, Barış Bozel, Mustafa Karabacak, Deniz Özyeşiller, Eren Karakuyu, Hüseyin Adıgüzel, Mehmet Salih Çelik, Adnan Malat, Rıdvan Uzun, Caner Akgün, Egehan Dogandemir

Teknik Sorumlu; Ali Çalışkan

Torosgücü 11’i; Emrullah Öztürk, Berkay Kanyılmaz, Umut Altınışık, Sedat Bolyurt, Alphan Çetinkaya, Hakan Pekserbes, Mehmet Karataş, Remzi Karadeniz, Mertcan Karabüber, Rıdvan Gürler, Kaan Tahir Çakar

Teknik Sorumlu: Murat Çifçi

Haber ve Foto: Yılmaz ÖZLAHLAN

Next page

Gazete Yenigün