Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün

YILBAŞI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

31 Aralık tatil mi olacak sorusu, gelecek hafta sonu planlarına yön vermek isteyen birçok kişinin gündeminde yer alıyor.

YILBAŞI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

31 Aralık tatil mi olacak sorusu, gelecek hafta sonu planlarına yön vermek isteyen birçok kişinin gündeminde yer alıyor. Bu yıl 31 Aralık tarihinin pazartesi gününe gelmesi ve 1 Ocak yılbaşı tatilinin salı günü olması nedeniyle, hafta sonu tatiliyle yılbaşı tatilini birleştirmek isteyen bireyler, 31 Aralık tatil mi sorusuna yanıt aradı. Peki, yılbaşı tatili kaç gün olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

Yılbaşı tatili kaç gün olacak sorusu, bugünlerde gündem konuları arasında yer almaya devam ediyor. 31 Aralık resmi tatil mi olacak sorusuna yanıt arayan binlerce vatandaş, alacakları cevaba göre planlarını gerçekleştirecek. Peki, 31 Aralık tatil mi olacak? İşte, verilere göre bazı bilgiler

YILBAŞI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Yılbaşı tatili her yıl olduğu gibi 31 Aralık akşamı başlayıp 1 Ocak akşamı sona erecek. Bu yıl 31 Aralık tarihinin pazartesi gününe denk gelmesi ve o günün resmi tatil olarak sayılmaması nedeniyle yıllık izni olan çalışanlar, köprü izin yaparak 4 günlük tatil yapma imkanını elde edecek. 


2019 YILINDA DİĞER TATİLLER NELER OLACAK?

23 NİSAN

Yılbaşı tatilinden sonraki ilk resmi tatil 23 Nisan'da. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Salı gününe denk geliyor. Dolayısıyla aynı yılbaşı tatilinde olduğu gibi yine köprü izin kullanılarak 4 günlük bir tatil söz konusu.

1 MAYIS

23 Nisan'dan 8 gün sonra 1 Mayıs tatili var. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Çarşamba gününe denk geliyor. Aradaki pazartesi ve salı günü izin alabilecekler için bu kez 5 günlük bir tatil fırsatı doğuyor.

19 MAYIS

Haftasonuna gelen ilk resmi tatil 19 Mayıs'ta. Pazar gününe denk geldiği için çalışanlar için ekstra bir tatil fırsatı oluşturmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI HAFTA İÇİNE DENK GELİYOR

İslam aleminin sabırsızlıkla beklediği mübarek Ramazan 2019 yılında 6 Mayıs'ta başlayacak 3 Haziran'da son bulacak. 4 Haziran'da ise Ramazan Bayramı'nın birinci günü idrak edilecek.

15 TEMMUZ

15 Temmuz tatili pazartesi gününe denk geliyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Pazartesi günü tatil olacak.

2019 KURBAN BAYRAMI

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2019 dine günler takvimde yer alan bilgilere göre, Kurban Bayramı 2019 yılında Ağustos ayına denk geliyor. Kurban Bayramı'nın birinci günü gelecek yıl 11 Ağustos'ta dördüncü ve son günü ise 14 Ağustos'ta idrak edilecek.

30 AĞUSTOS

30 Ağustos Zafer Bayramı 2019 yılında Cuma gününe denk geliyor. Böylece yaz sonunda 3 günlük bir izin imkanı ortaya çıkıyor.

29 EKİM

2019 yılında Salı gününe denk gelen 29 Ekim tatili köprü izin ile 3 güne çıkabilecek.

Next page

Gazete Yenigün