Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Yenigün standına ilgi gün geçtikçe büyüyor

Fuarın 5. gününde, 3. holde bulunan gazetemiz standını, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar, İzmir Down Sendromu Derneği dansçıları ve Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ziyaret etti

Yenigün standına ilgi gün geçtikçe büyüyor

88'inci İzmir Enternasyonel Fuarı tüm hızıyla sürerken, Yenigün Gazetesi standı ilgi odağı olmaya devam ediyor. Standımızı siyaset, iş, sanat, spor dünyasından çok sayıda isim ziyaret ediyor.

Standımızı ziyaret eden ve Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Paker'e başarılar dileyen Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar, “Öncelikle fuarın şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çin bu fuar için ve Ege Bölgesi için çok önemli bir ülke. 2019 zaten Ege İhracatçı Birlikleri'nin Çin yılıydı. Fuarın Çin'i partner ülke alması bizi çok mutlu etti. Ayrıca hükümetin yeni açıklamış olduğu Asya açılımı programı dahilinde Güney Kore,
Japonya, Hindistan, Çin gibi ülkelerin mercek altına alınması çok önemli. Geçtiğimiz hafta Güney Kore'deydim. Şu anda maalesef Seul'de ticari ateşemiz henüz görevlendirilmemiş. Bu çok üzücü. Bir an önce hükümetimizden bu konuyla ilgili girişim bekliyoruz. Hatta en az iki tane genç ve dinamik ticari ateşenin bu ülkelerde görev alması lazım” dedi.

"ÇOCUKLARIMIZ TOPLUMLA İÇ İÇE"

İzmir Down Sendromu Derneği Başkanı Gülnaz Rodoplu, fuarda yaptıkları gösteriler hakkında şu bilgiyi verdi; “Şu an derneğimiz bünyesinde down sendromlu çocuğu olan 150 ailemiz var. Fuarda tiyatro, folklör, roman dans gösterilerimizi sergiledik. Çocuklarımız toplumla iç içe. Karşıyaka Belediyesi'ni temsilen fuara geldik. Dernek olarak gösterilerimizi yaptık. Yenigün Gazetesi tanıdığımız, takip ettiğimiz bir gazete. Haberlerimize her zaman yer veriyor. Başarılar diliyorum.”

HALK DANSLARI TOPLULUĞU SAHNEDE

Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Eğitmeni Büşra Yavaşlı ise fuara özel 8 kişilik bir gösteri düzenleyeceklerini belirterek, “Toplamda 2 bin kişilik bir grubumuz var. Bugün fuarda 8 kişiyle bir gösteri yapacağız. Mayıs ayının sonunda yıl sonu gösterimiz olacak. Yaklaşık 500 kişiyle sahnede olacağız. Bütün yörelere özgü dansları sergiliyoruz. 5 kişilik bir eğitmen kadromuz var. Çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

Next page

Gazete Yenigün