Liglerin tadı var mı?

Yayın Tarihi 30 Haziran 2020

Süper Lig 3 haftadır oynanıyor. Söyler misiniz bu ligin tadı tuzu var mı? Federasyon iş olsun torba dolsun misali ligi başlattı. Tribünlerde kartonlar var, seyirciyi temsil ediyorlar. Yani film çekmek gibi bir şey. Meraklılar ya TV'den ya da radyodan takımlarını takip ediyorlar.

Süper Lig 3 haftadır oynanıyor. Söyler misiniz bu ligin tadı tuzu var mı? Federasyon iş olsun torba dolsun misali ligi başlattı. Tribünlerde kartonlar var, seyirciyi temsil ediyorlar. Yani film çekmek gibi bir şey. Meraklılar ya TV'den ya da radyodan takımlarını takip ediyorlar. Böylesine görsellikten uzak ligler insana zevk verir mi? Futbol görülünce insana zevk verir, görmeden onun zevki olur mu? Oyuncunun iyi bir hareketi, hakemin yanlış ya da doğru kararı futbola heyecan katar. Bir de seyirci olursa tadına doyum olmaz.
Ama ne var ki şimdi maçlar oynanıyor ancak tuzsuz pilav yemekten hiç farkı yok. Şu 3 haftalık serüvende neler oluyor belli bile değil. Federasyon 5 hafta sonra ligi bitirecek. Sonra yeni sezon başlayacak. Zira temmuz ayının sonu olduğundan başka ne yapacak? Takımların işi çok zor, para yok, transfer için zaman da yok. Nefessiz lig yeni sezona yine nefessiz girmiş olacak. Oysa federasyon kulüplere nefes aldıran kurum olmalı ancak burası Türkiye...
Benim kafamı kurcalayan bir konu da hakem giderleri. Kulüpler gelir elde etmediklerine göre hakem paralarını federasyon ödüyor olmalı. Yoksa kulüpler yandı keten helva durumunda.
Şampiyonluk kadar ligde kalma mücadelesi de bu ortamda gerçekten tırnaksız kedi misali. En az 5 takım bu bölgeden kendini dısarıya atmak için uğraş veriyor. Ne var ki bu tatsız ligde sürprizler her zaman yaşanacak gibi. Yukarıda işler biraz daha belirginlik sergiliyor. Önümüzdeki iki hafta bu bölümü belli eder gibi.
Ama belirttiğim gibi bu lig virüslü olduğundan gerçekten çok tatsız. Belli belirsiz giden ligin ayağı aksak kısacası... Neyse ki 5 hafta var.