Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

İzmir'in beklentisi

27 Ekim 2020 Salı 09:19 Güncelleme : 27 Ekim 2020 Salı 09:19

Alsancak Stadyumu'nun durumu tüm İzmirlilerin merak ettiği bir konu haline geldi. Gerçi bazı siyasi düşüncelerin içine sokulan bu durum son günlerde iyice dikkat çeker hale geldi. Konu İzmir olunca iktidar nedense pek cömert davranmıyor. Tam tersi yavaş olmayı ve sıkıntılı yürümeyi tercih ediyor. Bunun en etkin nedeni ise seçim sonuçları olsa gerek diye düşünmek doğru olmaz mı... Denecek ki böyle bir şey olsa Göztepe Stadyumu bitirilir miydi... Doğru ancak bu statta da hala bitmemiş birçok konu var. Dememiz şu ki Altay'ın ne suçu var... Alsancak Stadyumu, İzmir'deki diğer statlara oranla tarihi bir alan. İngiliz gericilerinden tutun da, Fransız liman görevlilerinin de bu alanda emekleri var. Bitmedi, tüm İzmir takımlarının kader maçları burada oynandı. Birçok yabancı takım bu statta kuma gömüldü. Şu stat ve zemini konuşsa kim bilir neler neler anlatır.
Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var derler ya, aynen öyle. Bu stadın da 40 yıl hatırı var. Ama hatır pek geçmiyor herhalde ki Alsancak Mısır piramitleri gibi sürekli kazılara sahne oluyor ve bitmiyor.
Bizlerin bu alandaki anılarını yazmış olsak sayfalar yetmez. Bence İzmirlilerin anıları bu stada sığmaz. Siyasi düşüncenin esiri gibi görünen bu tarihi alan artık bitirilmeli ve sahibine teslim edilmeli. Bu siyasî düşünce de kendiliğinden sevimli hale gelmeli. Kimler ne der ya da elini nerelere uzatır bilinmez ama İzmirli artık bu alışılmış yalana bundan sonra daha etkin bakabilir.
İşin özü tüm kent stadını bekliyor ve sabırla işlerin yoluna girmesini istiyor.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün