;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Yerli mi ? Yabancı mı?

16 Haziran 2019 Pazar 12:46 Güncelleme : 16 Haziran 2019 Pazar 12:46

 

Son 12 yılda 9 defa değiştirilen yabancı sınırı tartışması, ülkenin Cumhurbaşkanı'ndan sokaktaki futbol severin bile dilinde. Kimisi Milli Takım'ın kötü gidişini bu kurala bağlarken, kimisi de kuraldan memnun.

Bende bu kuraldan memnun olan taraftanım. Yabancı kuralının serbestliğini bu ülkede ilk tartışmaya açanlardan biri Milli takımın başındaki bir "YABANCI". Yine bu yaşı 80'e yaklaşmış yabancı hoca Türk futbolcularının kalitesizliğinden yakınıp kadroyu genelde altyapısı yurt dışı olan futbolculardan kuruyor. E hal böyleyken senin bu konuya karışma hakkın yok hocam. Her maçtan sonra ülke futbolunun kalitesizliğinden, yabancı sınırından bahsedip algı yaratıyorsun. Yaratıyorsun da sen ne oynatıyorsun biz onu göremedik. Ülkemiz sınırları içerisinde forma giyen oyuncular takımımızda yer bulamıyor ama kendi takımında bu sezon sadece 6 dakika forma giymiş bir yabancı kulüp oyuncusu Milli takımda 3 maça 11'de başlıyor. Ben bunu kabul edemem. Ömer Bayram Akhisar'da 2 sezondan beri iyi bir grafik yakalarken kadroya almıyorsun, Galatasaray'a trasfer olunca kadroda. Samimiyetsizlik gibi geliyor bana. Senin için Türkiye İstanbul'dan mı ibaret?

Benim için şuan ki durum olması gerektiği gibi. Ufak tefek değişikliklerle kalite arttırılabilir. Gelen yabancı oyuncuların Milli Takımda belli bir sayıda forma giymesi kuralı, yada 25 yaş altı oyuncular  kontenjanı gibi kurallarla takviye edilebilir. Çünkü 6 veya 7 yabancı kuralı fırsatçı Anadolu takımlarının kasasını doldurmaktan başka bir işe yaramıyor. Tarık, Ozan, Veysel, Volkan Şen vs. Bu böyle gider. 

Aaa yok ben kulüplerimizin parası içeride kalsın, döviz ülkeye aksın diyorum diyorsanız yaşasın Milli Euro'lu Türkiye Lig'i.
  

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün