Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Ders almak lazım

22 Ağustos 2019 Perşembe 07:09 Güncelleme : 22 Ağustos 2019 Perşembe 07:09

Geçtiğimiz sezonun son maçında ligde kalmayı zar zor başaran bir Göztepe, bu sezon daha da kötü durumlara düşebilir. Ligin ilk haftasında takımın gösterdiği performans, içler acısı.

Bizim ligimizde şampiyonluk adayları zaten bellidir. Bizler bu heyecana düşme hattını takip ederek ortak olmak durumundayız. Bana göre ligide zor zamanlar geçirecek 4 takım belli. İlk sıraya Göztepe'yi yazarım çünkü rakip Antalyaspor kalesinde tek bir etkili pozisyona girip oyunu bütün olarak oynayamadık. İkinci sırada ise Gazişehir var. Ne kadar oyun içinde varlık gösteremeseler de rakibin Fenerbahçe olduğunu unutmamak lazım. Üç ve dörtte Antalyaspor ve Gençlerbirliği yer alıyor. Oyun kalitemiz bu saydığım kulüplerin yarısına bile gelmiyor. Taraftarının önünde öyle bir baskı da bile rakibi boğamıyorsan, sen bu ligde barınamazsın. Ama tabi daha 2 Eylül'e çok...

Bu açıkları görüp transfer ile eksiklerini kapatabilirsen yine düşmemek için bir yarışın içine girebilirsin. Ancak bu şekilde ligde kalabilirsin. Yaratıcı ve yırtıcı oyuncu eksiği o kadar fazla ki maçı izlerken sıkılıyor insan. Kanatlardan hızlı çıkmayı dene, içeriye ortala ve 1 yıldır ayağına top deymemiş adamın golü yapmasını bekle. Rakipler için en kolay oyun formatı bizimkisi. Ne yapacağını biliyorsun ve önlem almak çok kolay. Hele ki rakip Sangare gibi kaliteli bir bek oyuncusuna sahipse onu da yapamıyorsun. Belli ki Halil ve Serdar, vasatın altındalar. Zaten yönetim de bunun farkında ama geçmişten ders almazlarsa bu sezon son maçta yine ligde mücadele içine girebilirler. 

İzmir ve bölgede çıkan yangınlar ile ilgili de kısa bir ekleme yapmak istiyorum. Kaz Dağları'nın bu kadar gündem olmasının hemen ardından İzmir'de çıkan yangınlar, Kaz Dağları'nı unutturdu. Acaba diyorum, düşünüyorum ve bunun gerçek olmamasını istiyorum. Çünkü bu coğrafyada gündem değiştirmek adına ne canlar gitti, ne ormanlar kül oldu ve ne ocaklar söndü. 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün