Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Alışkanlıklar

27 Haziran 2019 Perşembe 07:14 Güncelleme : 27 Haziran 2019 Perşembe 07:14

Bazı yerler vardır, bizi geçmişe götürür. Bazı insanlar vardır, yaşanmışlıklarımızı hatırlatır. Bazı numaralar vardır, bizlerde sadece iz bırakanları hatırlatır. Kısacası alışkın olduğumuz her ne var ise yine yaşanmışlıklarımızdandır.

Spor camiası içinde bu durum değişmez. Bazı forma numaraları bizlere efsanelerimizi hatırlatır. Bazı statlar, geçmişte yaşadığımız anıları hatırlatır. Babamızın bizi omuzlarında götürdüğü ilk maçı hayatımız boyunca unutamayız. Üzerinden seneler geçse de bu durum değişmez. Futbolda yaşanan ayrılıklar, sadece bir isim değişikliği olarak göze çarpsa da o isim efsane ise numarasını hiç unutmayız. 

Dedelerimin efsanesi Lefter, babamıh efsanesi Cemil Turan ve bizim efsanemizde Alex. Her biri 10 numaralı formayı terletti. O numarayı sahada her gördüğümüz zaman aklımıza gelen isimler de yine aynı. Hani alışkanlıklarımızı değiştiremeyiz ya, öyle bir durum söz konusu. 

Değinmek istediğim konu ise Mehmet Topal'ın 7 yıllık Fenerbahçe kariyerinin sonuna gelmiş olması. Bizler ayrılıkları beceremiyoruz. Hep bir taraf kırgın ve üzgün oluyor. İçinde söyleyemediği çok şey kalıyor. Eminim Mehmet Topal'ın da böyledir. Hezimetle geçen bir sezonun ardından son maçta yaşanan patlama bir isim üzerinde olunca, kaçınılmaz son yaşandı. 5 numaralı forma artık bana Mehmet Topal'ı hatırlatacak. Sahada duruşu, kaptanlığı ve özverisi ile hatırlayacağım. Bu saatten sonra yolu açık olsun demekten başka yapacak birşey kalmıyor. 

Yine belirteyim. Biz şu ayrılıkları beceremiyoruz. Günlük hayatımızda, iş hayatımızda ve kulüpler bazında.  Hep bir taraf yıkık dökük kalıyor. İsim isim saymanın bir anlamı yok fakat "ON"un ayrılığı dediğimde, hepiniz ne demek istediğimi zaten anladınız. 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün