Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

AK Parti'de şapkalar öne...

25 Haziran 2019 Salı 08:44 Güncelleme : 25 Haziran 2019 Salı 08:44

İmamoğlu'nun yüzde 9 fark atarak kazandığı İstanbul zaferinin yankıları AK Parti İzmir'de de etkisini göstermeye başladı.
Günler öncesinden İstanbul'a kamp kuran İzmirli AK Partililerin çabaları bile seçim sonucunu değiştirmeye yetmedi.
İzmirli AK Partililer, kente mutsuz döndü.
Günlerdir sosyal medya hesaplarından (Biz de İstanbul'dayız) paylaşımlarının yerini bu kez mağlubiyetten kim sorumlu mesajları almaya başladı.
Hatta daha da ileri gidip isyan bayrağı açan ve AK Parti'den istifa edenler oldu.
2014 yılında Güzelbahçe Belediye Başkan Aday Adayı ve Güzelbahçe AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüten Cem Kavur AK Parti’den istifa etti. 
Sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklama ile istifasını duyuran Kavur, “Daha fazla susmamak için AK Parti’den istifa edip, siyaseti bırakıyorum. Dava adamlığı ile girdiğim siyasi zeminde gördüm ki şehrimizdeki temsil makamında olanlarda ne yazık ki dava adamlığı kalmamış. Davanın adamı olmaktansa birilerinin adamı olanlar bize yön çizmeye kalkıyor. Şu anki kadrolar ne yazık ki beraber yol yürümekten çok uzaklar. Güven vermiyorlar” diyor...
AK Parti İzmir'de isyan bayrağı açan bir başka isim, Çiğli İlçe Başkanlığı, Çiğli Belediye Başkan Adaylığı, ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Adnan Yılmaz...
Yılmaz, parti içi uyarılarda bulunurken, İstanbul halkının AK Parti’ye ve kadrolarına ders verdiğini ifade etti.
“Yolda bulduklarını bakan, vekil, amir, müdür ve danışman gibi makam, mevkilere getirip gerçek dava adamlarını dışlayıp, sonra da seçimlerde neden oy kaybı yaşadığımızı Binali Yıldırım’a değil ekonomiyi bu hale getiren ve teşkilatlara nifak sokan yalakalara sormak lazım"diyen Adnan Yılmaz gibi, AK Parti İzmir'in temel taşlarından olan, seçim boyunca gece gündüz koşturan Kerim Çetin de, sosyal medya hesabından içini döktü...
“Umarım bu sonuçlardan partimiz bir ders çıkarır. Özeleştiri zamanı gelmiştir, haydi beyler yarından itibaren geç kalınmış olsa da şapkaları önümüze koyma zamanı” diyen Kerim Çetin'in, Cem Kavur'un ve Adnan Yılmaz'ın, hatta bu isimler gibi cesur davranamasa da içinden geçirenlerin bu çağrısı bakalım nasıl bir karşılık bulacak?
AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın, İstanbul mağlubiyetinin faturasını kime, kimlere nasıl keseceğini herkes merakla bekliyor.
Bu arada, İstanbul seçimlerinden dolayı iki kent arasında mekik dokuyan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin İzmir'e döner dönmez ilk icraatı da bana göre teşkilatları ele almak olacak.
Sürekli'nin göreve başlarken “İlçelerde ciddi revizyona gideceğiz” sözleri geldi bir an aklıma....
İstanbul mağlubiyeti, İzmir'de de çok can yakacak gibi...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün