;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

ZİRVEDEKİ YALNIZLIK

9 Ağustos 2019 Cuma 08:36 Güncelleme : 9 Ağustos 2019 Cuma 08:36

    Herkesin iç dünyasında hedefleri, hayalleri, umutları hatta kendi Everest’i var. Bu zorlu ve engebeli tırmanışta kendi savaşımızı veriyoruz. Kimi karakterler tüm hayatlarını bu tırmanışa adarken, kimileri ise yarı yolda pes edip daha küçük tepelerde dinlenmeyi ve ellerindekilerle yetinmeyi tercih ediyorlar. 
    Asıl savaşın zirveye ulaşınca başladığını sadece zirvedekiler bilebiliyor. 
O noktada kalmak ulaşmaktan çok daha fazla güç ve azim gerektiriyor. Sosyal çevremiz, iş arkadaşlarımız, iş verenimiz hatta ailemiz bile bu başarının devamı için üzerimizde baskı unsurları oluşturuyorlar. En büyük rakibimizin kendimiz olduğunu düşündüğümüz anlarda aslında zamanla yarıştığımızı çok geç fark ediyoruz. 
    Zamana karşı verilen bu mücadeleye ilk gününden son gününe kadar şahit olduğumuz sevdiklerimiz ve tanıdıklarımızı düşünelim. Şimdi de zamanın gerçek savaşçılarına değinelim Usain Bolt, Michael Phelps gibi isimler zirve mücadelesi verirken kulvarlarında yıllarca rakipsiz kaldılar. Rekorlarına yaklaşan sporcular olamadığı için kendi zamanlarında kendileriyle yarıştılar. Bizler onlardan hep daha iyisini bekledik. Milyonlarca insan ekran başında yeni rekorlar beklediler onlardan. Onlar ise kendi zamanlarında kendileriyle yarıştılar, gelecek nesiller onların hayaletlerini geçmeye çalışacak yıllarca. 
    Herkesin kendini bu denli gerçekleştirebileceği güzel başarılarının olmasını ve gelecek nesillere bırakabilecekleri yeni hedefler yaratabilmesini diliyorum.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün