Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

KARTALLAR YÜKSEK UÇAR

12 Temmuz 2019 Cuma 07:43 Güncelleme : 12 Temmuz 2019 Cuma 07:43

    Hayatımız boyunca birçok insan ve karakter tanıyoruz. Her insan nasıl ruhsal ve sosyal karakterlere sahipse öyle bir yaşam tarzını benimsiyor. Mesleki seçimleri, arkadaş ve eş seçimleri dahi bu olgular üzerine seçiliyor. Peki fiziksel karakterimiz bizi nasıl etkiliyor?
Hepimiz çevresinde sporu hayatlarının bir parçası haline getirmiş, enerjileri her daim yüksek olan, ele avuca sığmaz diye tabir ettiğimiz insanlar tanıyoruz. Basit bir halı saha maçında bile yerinde durmayan, kaybetmeye tahammülü olmayan bir adam tanıdım.
Masa başı bir işte mutlu ve tatmin olamayan, hayatına renk katmak için sürekli top peşinde koşturan, hırslı, kazanmayı hayat felsefesi olarak benimsemiş bir kişilikti. İşte bu karakter onu bambaşka bir yolculuğa çıkardı. Hayatlarında söz sahibi olduğumuz kişilere gelecekleri hakkında destek olurken bizim yaptığımızda bu değil mi? Fiziksel, ruhsal ve sosyal karakterlerine göre değerlendirerek bu iş tam sana göre, bu eş sana göre diye yönlendirmek. Biz de böyle yaptık çok sevdiğimiz kardeşimiz Güngör Dolunay’ı hayattaki seçimlerinde böyle yönlendirdik. Kimi zaman destek olduk kimi zaman düşüncelerinin karşısında olduk. Yukarıda ki karakteristik özelliklere sahip olan birinin karşısında durmanın fayda sağlamayacağını bize bir kez daha göstermiş oldu.
Masa başı işin durağanlığı ve monotonluğundan kendini kurtarıp Hakkari’nin dağlarına kanat çırptı. Beşiktaş aşığı kartala gönül veren bu güzel adam kartal oldu ve dağlarda uçmaya başladı. Ne kadar eğitim alırsak alalım, kişisel gelişim kurslarıma gidelim önünde sonunda duygularımıza yenik düşüp kalbimizin götürdüğü yere gidiyoruz. Bu yolculuk bazen sevenlerimizi derinden yaralayabiliyor. 
Geleceği çok fazla düşünmeden yaşadığımız her anın kıymetimi bilmemiz dileklerimle.
Şehit J.Teğmen GÜNGÖR DOLUNAY anısına. 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün