Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün
PAYLAŞ

Teşekkürler gençler

16 Mayıs 2019 Perşembe 09:17 Güncelleme : 16 Mayıs 2019 Perşembe 09:17

Bir önceki sezon borçlarıyla 3.lige düşerek tarihinin en zor günlerini yaşayan Karşıyaka, bu yılda ilk 8 haftada ligin dibinde demir atmış hem psikolojik hem ekonomik olarak çökmüştü. Teknik Direktör Mesut Toros’un gelmesiyle toparlanan ve altyapısından yetiştirdiği gençlerine önce özgüven aşılayan sonra da kolay gol yeme hastalığına da çare bulunca Kaf Kaf yavaş yavaş puanları toplamaya başladı.

Her geçen gün taraftarının da destek vermesiyle ligde çıkışa geçen yeşil kırmızılılar, sezonun son haftalarında gösterdiği büyük çıkışla da Play Off biletini kaptı. 

Zorlu eşleşmede Van BŞB ile eşleşen Kaf Kaf ekonomik olarak kendisinden daha güçlü rakibine karşı ilk maçta daha dirençli bir görüntü sergiledi. Yaklaşık 15 bin taraftarının desteğiyle evinde çıktığı maçta penaltıyı direğe nişanlayan Karşıyaka, rövanş öncesi büyük avantajı da elinin tersiyle itti. 

O penaltıda direğe çarpan top içeri doğru dönüp filelerle buluşsaydı, Kaf Kaf bugün finalde olacaktı.

***

Dün oynadığı rövanş maçına ise kötü başlayan ve ilk 45 dakikada adeta hiçbir varlık gösteremeyen Karşıyaka, kalesinde golü de görünce moraller iyice bozuldu. Orta sahada çoğalamayan, ileride top tutamayan Kaf Kaf rakibin köşe vuruşundan gelen golü sonrasında psikolojik olarak dağıldı.

İkinci yarıya Harun-Mustafa değişikliyle başlayan Karşıyaka’da Mesut hocanın hamlesi etkisini gösterdi. Topu daha çok rakip yarı alanda tutmaya başlayan Kaf Kaf Hakan’ın ortasında Mustafa Değirmenci’nin mükemmel golüyle skorda dengeyi buldu.

Bu öyle bir goldü ki, sancılı bir sezonda takımı Play Off finaline çıkaracak kadar değerliydi. 1-1’lik skorun yettiği Karşıyaka, golden sonra da pozisyonlar bulsa da gerek beceriksizlik, gerekse ciddiyetsizlikten ikinci gol gelmedi.

İlerleyen dakikalarda daha tecrübeli oyunculardan kurulu ev sahibi ekip Karşıyaka savunma oyuncularının uyumasından faydalanarak ikinci golü de bulunca Kaf Kaf’ın fişini de çekti.

 Yıllardır ekonomik olarak can çekişen, ne yerel yönetim ne de camianın büyüklerinden istediği yardımları alamayan Karşıyaka Mesut Toros önderliğinde ve kendi yetiştirdiği öz evlatlarıyla finale kalamasa da taraftarının gururu oldu. Bu gençler; tecrübe kazanıp şartlarının iyileştirilmesi halinde neleri yapacaklarını gösterdiler. 

Başkan Turgay Büyükkarcı, İkinci Başkan Gökhan Şensan ve diğer emektar yöneticiler de teşekkür hak etti. Zorlu şartlarda kısıtlı ekonomik tabloda elinden geleni yapmaya çalıştılar ama olmadı. 

Karşıyaka, gençlerine sahip çıkıp yönetim ve teknik kadroda da istikrarı sürdürürse ileri ki yıllarda gözyaşları sevinç ve kazanılan kupalar için akacaktır. Yeter ki; bunun için herkes üzerine düşeni yapsın.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün