Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Tarih affetmeyecek

18 Temmuz 2019 Perşembe 07:26 Güncelleme : 18 Temmuz 2019 Perşembe 07:26

Yapımı yılan hikayesine dönen Karşıya Stadı’nda işin tadı tuzu kaçmıştı. Bir kısım kesimin yapılmasına karşı çıkıp sürekli işi yokuşa sürdüğü Karşıyaka Stadı’nda yıllar geçmesine rağmen daha bir çivi dahil çakılmamış olması gerçekten üzücü. Eski BŞB Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın istemediği ve karşı çıktığı stadın ne zaman yapılacağı ise meçhul. Göreve yeni başlayan Tunç Soyer ve Cemil Tugay’ın ise nasıl bir yol izleyeceği merak konusu…
“Stat yapmak belediyenin işi değil diyen” zihniyet kent merkezinin 100 km ötesine 60 milyon lira harcayarak, maçlara ilginin bile olmadığı Tire’ye stat yapmasını izah dahi edemedi. Yaptıkları stadın ismi seçimler bitince değişti! ilçenin takımı da bir türlü şampiyonluk sevinci yaşayamadı…
“Kent merkezinde stat olmaz. Trafiği yoğunlaştırır” diyen aynı zihniyette ülkenin diğer kentlerinde yükselen statları karşıdan izledi. Beşiktaş Vodafone, Kasımpaşa, Antalya hatta Göztepe ve daha nice stat kentin merkezinde bir bir yükselirken Karşıyaka’nın sportif imarlı arsasına stat yapılmaması için bazı kesimler ne kadar da çaba harcadı! gerçekten ilginç. 
Stat yapılsın ya da basketbol salonu olsun diye bir ara tartışmaların dahi yaşandığı alan yıllardır atıl olarak duruyor. Oraya komşu olan apartman sakinleri ise yıllardır o çirkinliği seyrediyor.
Engellemeler olmasa, Aziz Kocaoğlu döneminde izin verilse, bugün orada kentin çağdaş görüntüsüne uygun bir stadyum bitmiş, Karşıyaka’da maçlarını yuvasında oynuyor olacaktı.
Son haberlere göre stadın yeni ihalesi 2020’de yapılacak. 2022-23 gibi de hizmete girecek. 
Yazık gerçekten yazık… 
Anlamsız inatlar, rant hesapları uğruna boşu boşuna geçen yıllar sonrasında zarar gören Karşıyaka Spor Kulübü’ne bu engelleri koyanları tarih affetmeyecek.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün