Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Sosyal mesafeli futbol!

4 Haziran 2020 Perşembe 00:29 Güncelleme : 4 Haziran 2020 Perşembe 00:29

Korona virüs etkisinin azalmaya başladığı şu günlerde hayatın normalleşmeye doğru gidişine de tanık oluyoruz. Restoran, kafe ve AVM’lerin açıldığı ülkemizde vaka sayılarındaki düşüş de sürecin bittiğinin göstergesi. Yaz aylarının sıcaklarının henüz daha etkisini göstermediği ülkemizde yarıda kalan maçların da 12 Haziran’da başlayacağı resmen açıklandı…

Kalan 8 haftayı gece saatlerinde seyircisiz oynayacak takımlar korona virüsün gölgesinde şampiyonluk ya da düşmeme mücadelesi verecek. Ligde zirve mücadelesi veren takımların maçlarının bir nebze daha kora kor geçmesi beklense de iddiası olmayan takımların bu takımlarla oynayacaklarda gösterecekleri reaksiyon da merak konusu…

Ligin kalan haftalarının ilk maçı lige iddiası olmayan Göztepe ile şampiyonluk mücadelesi veren Trabzonspor arasında oynanacak. Bu maçta sarı kırmızılı oyuncuların gösterecekleri mücadele virüs belasından öncesindeki gibi kora kor mu olacak yoksa sosyal mesafeli mi olacak hep beraber göreceğiz. Yine aynı hafta oynanacak Gaziantep-Ankaragücü maçında ligdeki konumuyla rahat olan ev sahibi oyuncularının küme düşme hattında çırpınan Başkent ekibine karşı ne kadar dirençli olduğunu da göreceğiz!

Aslında bunlar yaşanması doğal süreçler. Yaklaşık 3 aydır futbol oynamamış, böylesi bir salgın sonrasında sahaya çıkacak futbolculardan süreç öncesindeki gibi aynı performansı beklemek biraz hayal gibi geliyor. Üstelik de ligdeki konumunda bir iddiası da yoksa.

Kalan 8 haftada bir futbolsever olarak kazasız belasız ligin sona ermesini, salgın vakasıyla karşı karşıya kalınmaması tek dileğim. Mücadelenin, kazananın, şampiyonun bu yıl önemi yok birçok futbolsever için. Yeter ki; şu süreci bir atlatalım, ligi de tamamlayalım.

 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün