Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Şimdiden uyarayım!

29 Ağustos 2019 Perşembe 16:05 Güncelleme : 29 Ağustos 2019 Perşembe 16:05

Lige kötü başlayan ve iki maçta iki yenilgi alan Göztepe’de oynanan futbolda gelecek haftalar için ışık vermedi. Sezon başlamadan önce yazdığımız gibi kadro yetersizliği bu iki lig maçında bariz belliydi. Antalyaspor sınavında pozisyon bulmakta zorlanan Göztepe, bir hafta sonra Beşiktaş deplasmanında bırakın pozisyona girmeyi savunmada ve orta sahada tel tel döküldü. 
Yeniden yapılanmaya giden Beşiktaş karşısında hiçbir varlık gösteremeyen Tamer Tuna’nın öğrencileri ayakta durmakta zorlanırken, güçsüz ve dağınık halleri de dikkatlerden kaçmadı.
Geçen sezon son haftalarda ligde kalmayı başaran Göztepe’nin yanlışlardan ders alacağını umut ederek, doğru 2-3 takviye yapması gerektiğini yazsak da ne başkan ne de teknik heyet bu uyarıları dikkate almadı. Sakatlık sorunlarıyla kariyerini sürdüren Eren Derdiyok ile gol sorununu çözmeyi planlamak fazla iyimserlik olurdu. Nitekim de iki haftada olmadı.
Sorun sadece forvet hattında da değil Göztepe’de… Sağ ve sol kanatlarda oynayan oyuncular o kadar formsuz ve birbirlerinden kopuklar ki; Beşiktaş ve Antalya maçlarında sarı kırmızılılar kalesinde çok pozisyon verdi.
Tüm bunlar olurken, taraftarlar sosyal medyada transfer yapılsın diye bas bas bağırırken, ne Başkan Mehmet Sepil ne de Teknik Direktör Tamer Tuna’dan açıklayıcı ya da doyurucu bir açıklamanın olmaması da soru işareti. Başakşehir’den alınan Soner’in sorunlara ne derece çare olacağı merak konusu. Ancak ilk iki maçtaki dağınık futbol Göztepe için çanların şimdiden çalmasına neden oldu…
Net olan görüntü şu; Eğer Göztepe, mevcut kadrosuna kaliteli ve direkt oynayacak en az iki oyuncu katamazsa düşmenin en büyük adayıdır. Biz şimdiden uyaralım da karar yine başkan ve teknik heyetin olsun!

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün