Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Sepil ders çıkarmalı

30 Mayıs 2019 Perşembe 07:00 Güncelleme : 30 Mayıs 2019 Perşembe 07:00

Sezonun son maçında Ankaragücü’nü yenerek süper ligde kalan Göztepe’de futbolcular, teknik heyet ve de taraftarlar tatile huzurlu bir şekilde çıktı. Ligin son maçına kadar taraftarına stres yaşatan Göztepe neden bu hale düştü bu soruyu da Başkan Mehmet Sepil’in kendisine sorması gerekiyor…

Sezon başında Süper Lig tecrübesi olmayan Bayram Bektaş ile başlayan Göztepe, transfer döneminde de doğru transfer yapamayınca tökezlemeye başladı. İstikrarsız sonuçların ardından yapılan Kemal Özdeş tercihi ise yanlışa yanlış kattı!

Kemal hoca Kasımpaşa’da zaman zaman iyi sonuçlar alsa da bunda o takımda forma giyen yabancı oyuncuların katkısının unutulmaması gerekiyor. Trezequet, Diagne ve diğerlerinin üstün performansları İstanbul ekibini yukarılara taşıdı. Ancak Kasımpaşa’nın savunması tel tel dökülüyordu. Sadece yediğinden fazla attığı için durumu idare ediyordu…

Bu tablo da Sepil’i yanıltı. Gerek Bayram Bektaş’ın gerekse Kemal Özdeş’in kanı Göztepe’de ne takımla ne de taraftarla uyuştu. İki hoca da oyuncularla gereksiz polemiklere girip tartıştı, ikisi de sonuçlarda istikrarı yakalayamadı.

Tamer hocayı tekrar takımın başına getiren Sepil, sezonun belki de tek doğru kararını verdi. Tamer hocayla toparlanan Göztepe, istikrarı bulmakta zorlansa, çalkantılı günler geçirse de sonunda güldü. Halil ve Alparslan’ın taraftarlarla kavgası sonrasında hem diğer oyuncular hem taraftarlar hem de yönetim silkinip üzerindeki ölü toprağını attı.  Yaşanan bu tartışma iki oyuncunun motivasyonunu daha da arttırırken, Başakşehir galibiyeti bambaşka sayfayı açtı…

Onca çalkantıya, VAR facialarına rağmen ligde kalmayı başaran Göztepe’de Başkan Mehmet Sepil ve arkadaşları bu sezondan ders çıkarmalı. Takımda beklenileni veremeyen 7-8 oyuncu oturduğu yerden parasını alırken diğer takım arkadaşları son maça kadar tekmeye kafa uzatıyorsa takım içi dengelerde sorun olduğu ortada. 

Sarı kırmızıların gelecek sezon için mutlaka takımda direkt forma giyecek 4-5 oyuncuya ihtiyacı var. Özellikle alınacak kaliteli bir golcünün takıma can katacağı aşikar.

Stadın da tamamlanmasıyla bambaşka bir görünüme ulaşacak Göztepe, kümede kalma mücadelesini değil üst sıraları hedefleyip Avrupa Kupalarını düşlemeli. 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün