Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Muhteşem savunma

5 Aralık 2019 Perşembe 09:58 Güncelleme : 5 Aralık 2019 Perşembe 09:58

Ufuk Sarıca’nın takımın başına geri gelmesiyle yeniden ayağa kalkan Pınar Karşıyaka, hafta sonu konuk ettiği Euroleauge’nin en önemli takımlarından olan Fenerbahçe Ülker’i adeta bozguna uğrattı.
Sezon başında yepyeni bir oyuncu kadrosu ve teknik heyetle yola çıkan Pınar Karşıyaka, 4 yıl önce Ufuk hocayla kazanılan şampiyonluğu yeniden yakalamak amacında. 4 yıl öncede Ufuk hocayla büyük başarılara imza atan yeşil kırmızılılar o günkü havayı yeniden yaşamaya başladı… 
Şampiyon olduğu yılda da sert savunmasıyla dikkat çeken Kaf Kaf, Avrupa’nın basketboldaki en önemli temsilcilerinden Fenerbahçe’ye potayı göstermedi. Karşıyaka o kadar sert savunma yaptı ki; sarı lacivertlilerin en skorer oyuncuları dahi sayı bulmakta zorlandı. Euroleague’de şampiyonluğa ulaşmış Obradoviç’in öğrencilerini parkeye gömen Kaf Kaf 3. Çeyrek sonunda rakibine sadece 45 sayı atma şansı vermişti.
Basketbolda maç kazanmanın ilk şartının çok iyi savunmadan geçtiğini bilen Ufuk hocanın yeni bir takımla bu başarıyı yakalaması önemli. Hayatlarında ilk kez bir arada oynayan bir oyuncu grubundan 3 ay içinde bu denli sert bir takım yaratmak çok da kolay değil.
Karşıyaka'nın müthiş savunması karşısında yalnız 57 sayı üretebilen Fenerbahçe, 7 yıllık Obradovic döneminde ligde normal sezonda en az sayı ürettiği maçını oynadı. Fenerbahçe, daha önce ligin normal sezonunda Obradovic öncesi 2012-13'te Galatasaray'a 66-53 yenilmişti.
Karşıyaka’nın maçı kazanması kadar önemli olan bir diğer nokta ise salonun tamamen dolması ve gelen taraftarın aynı 4 yıl öncesinde olduğu gibi takıma inanması. Maç sonunda konuştuğumuz Karşıyakalılar, şampiyonluğa ulaştıkları yıldaki gibi bir havanın yeniden estiğini söylediler.
Ligde ve Avrupa’da yoluna devam eden Pınar Karşıyaka, sert savunmasını ve direncini sürdürür, sakatlık gibi büyük bir sorunla da boğuşmazsa bu sezon ligin şampiyonluk favorisi olduğunu şimdiden gösterdi.  
Oynadığı 10 lig maçında potasında 643 sayı görerek, en iyi savunma performansına imza atan Ufuk hocanın dönüşü de kendini belli etti. 
 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün