;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Milliler artık heyecan veriyor

17 Ekim 2019 Perşembe 11:18 Güncelleme : 17 Ekim 2019 Perşembe 11:18

Arnavutluk ve Fransa maçlarıyla EURO 2020 biletini büyük ölçüde alan A Milli Futbol Takımı geçtiğimiz günlerde en çok konuşulan ekiplerin başında geliyordu. İstanbul’daki Arnavutluk maçında topa daha çok sahip olmasına rağmen pozisyon bulmakta zorlanan milliler aradıkları golü uzatmalarda Cenk ile bulunca kaza yapmadan bu virajı da geçmiş oldu.
Arnavutluk; oyun sistemi yönünden bize ters gelen sert bir takım. Özellikle savunmada iyi kapanıp pozisyon vermeyen Arnavutlar, birkaç kez de kalemizde tehlike yaşattı. 
Ancak gerek seyircimizin coşkusu, gerekse futbolcularımızın istek arzusuyla maçı kazanmasını bildik. Şenol hocanın yaptığı tercihler de oyunu bizim açımızdan olumlu değiştirdi. Özellikle sonradan oyuna gire Yusuf Yazıcı’yla son 10 dakikada rakip kalede iyice baskısını hissettiren milliler geçte olsa aradığı golü buldu…
Bu karşılaşmanın ardından üç gün sonra son Dünya Kupası Şampiyonu Fransa’ya konuk olan milliler yine mücadeleleriyle göz doldurdu. Yıldızlar topluluğuna karşı temkinli ve 1 puanı hedefleyen kadro ile sahaya çıkan Ay Yıldızlılar, savunmada Merih-Çağlar ve kalede de Mert’in olağanüstü futboluyla Paris’ten EURO 2020’de biletini garantilemiş oldu…
Henüz matematiksel olarak iş bitmiş olmasa da bana göre Türkiye, EURO 2020’ye gitmeyi garantiledi. Grupta geride kalan İzlanda ve Andorra ile karşılaşacak olan Millilerimiz, bu maçlardan da rahatlıkla puan alıp finallere kalacaktır.
Yeni bir oyuncu jenerasyonuyla farklı bir görüntüye bürünen, Şenol Güneş ile de iyi bir enerji yakalayan A Milli Takımımız, oynadığı futbolla da bizlere umut veriyor. Umarız ki; 2020 yazındaki futbol heyecanında biz de üst turlara adımızı yazdırır, yeni destanlara selam çakarız.     
 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün