Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Lütfen evde kal

26 Mart 2020 Perşembe 10:55 Güncelleme : 26 Mart 2020 Perşembe 14:05

Virüsün, ekonomik yıkımını yıllarca hissedecek ve yaşananları unutamayacak olan insanoğlu zorlu bir süreçten geçmekte. Spordan, sanata, eğitimden, ticarete kadar hayat durmuş durumda. Milyonlar evlerinde kendilerini koruma derdine düşmüşken, geçen haftaya kadar maçları ertelemeyen Futbol Federasyonu nihayet doğru kararı verdi de herkes biraz olsun rahatladı. 

Sadece futbol değil, basketbol, voleybol ve hentbol maçları da verilen seyircisiz oynama kararından vazgeçilerek süresiz olarak ertelendi. Keşke bu karar daha önceden alınmış olunsaydı.

Olunsaydı diyoruz çünkü; belki de bugün ne Fatih Terim de ne de Fenerbahçe Beko Basketbol takımının bazı oyuncularında ve idarecisi Cenk Renda da bu virüsü görmemiş olacaktık.

Spor Bakanlığı’nın ilk olarak seyircisiz oynatma kararının ne derece riskli ve yanlış olduğunu bugün daha iyi anlamaktayız. Her gün vaka sayısının arttığı ülkemizde alt liglerdeki oyuncuların ve idarecilerin durumlarını bilmiyoruz bile…    

Umarız ki; önümüzdeki günlerde korkutucu bir tabloyla karşı karşıya gelmez, şu süreci en az hasarla atlatırız.

Sadece Türkiye’de değil dünyada tüm sportif organizasyonları durmuş durumda. Dünya resmen evinde hayatını geçirmeye çalışıyor…

EURO 2020, Şampiyonlar Ligi, Avrupa Kupası, NBA, Eurolegue, 2020 Tokyo Olimpiyatları ertelenmiş durumda. Birçok ülkenin yerel liglerinin başlayacağı tarihler de belli değil. Böylesi kaotik bir ortamda sağlığın her şeyden önce geldiği bildiğimiz için açıkçası sportif faaliyetler şu aralar kimsenin pekte umurunda değil.

Herkes, biran önce hayatın yeniden normale dönmesini bekliyor. Bunun içinde hepimizin uyarıları dikkate alıp evimizde kalmamız gereken günleri yaşıyoruz. Lütfen evinizde kalın… En azından bir süre daha. 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün