Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Kazasız bitsin de!

2 Temmuz 2020 Perşembe 01:38 Güncelleme : 2 Temmuz 2020 Perşembe 01:38

Koronavirüs salgınının henüz tam olarak geçmediği ülkemizde her ne kadar biraz rehavet ve rahatlık olsa da sıkıntılar devam ediyor. Vaka sayılarındaki artış oranıyla tedbirlerin devam ettiği ülkemizde Futbol Federasyonu (TFF) önceki gün yeni bir karara imza attı.

Aslında daha öncesinden açıklanabilecek bu kararda sürecin seyri izlenip ona göre davranıldı. Karar neticesinde TFF Yönetim Kurulu, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar verdi. Bu karar alınırken liglerin nasıl tescil edileceğinin ise sonradan açıklanacağı belirtildi.

İnsan sağlığının her şeyden önemli olduğu günleri yaşadığımız bu zorlu süreçte kararın geç ama doğru alındığını vurgulamak gerek. Ülkemizdeki özellikle alt liglerdeki statların fiziksel kapasiteleri ve sağlık koşullarının ne derece düzgün olduğu tartışılır.

Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarının daha yeni ve modern statlarda oynandığını ve maç öncesi sağlık uygulamalarının daha sıkı yapıldığını da söyleyelim…

Tüm dünyanın böylesi bir salgın sürecinden geçtiği bir yılda, birçok kişinin geçim ve kendi ekonomisinin derdine düştüğü bir ortamda futbolcuların aylar sonra sahaya çıkıp mücadele etmesini beklemek çok iyimserlik olurdu.

Federasyon, yaşanan süreç içerisinde Süper Lig ve TFF 1. Ligini de kazasız belasız tamamlayıp bir an önce sezonu tamamlamanın derdinde. Umarız ki; kimseler bu virüs belasına bulaşmadan şu ligler de biter de herkes bir ohh çeker.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün