Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Karşıyaka’nın kaderi

30 Temmuz 2020 Perşembe 10:13 Güncelleme : 30 Temmuz 2020 Perşembe 10:13

Antalya’nın 40 derece sıcağında final oynayıp penaltılarla kaybeden Karşıyaka, makus tarihini değiştiremedi. Daha önceki yıllarda oynadığı final maçlarında olduğu gibi filmin sonunda sevinemeyen Kaf Kaf yine hüzünlü bir sonla sezonu kapattı.

Yıllardır transfer yasaklısı olarak sahaya çıkan, kendi yetiştirdiği oyuncularla bir üst ligin kapısını zorlayan Karşıyaka, final maçında Turgutluspor karşısında zaman zaman üstün oynasa skor olarak öne geçse de rakibini mağlup edemedi. Sezon boyunca gol atmakta zorlanan, pozisyon üretmedeki sorunlarını bir türlü aşamayan Kaf Kaf, Doğukan’ın golüyle öne geçmesine rağmen bu avantajını koruyamadı. Savunmada her zamankinden farklı olarak dağınık bir görüntü sergileyen Karşıyaka, basit goller yiyerek 2-1 geri düştüğü maçı bırakmayarak 2-2’ye getirdi ve maçı penaltılara taşıdı.

         Turgutlu’ya penaltılarla mağlup olan Kaf Kaf mutlu sona yine ulaşamadı. Yıllar önceki Kasımpaşa final maçının sendromunu atamayan yeşil kırmızılı taraftarları Turgutlu randevusunda da benzer duygular yaşadıkları bir gerçek…

Karşıyakalı taraftarların kaderi belki de bu acıları çekmekmiş…

Buna rağmen, transfer yasaklısı bir kulüp olan Karşıyaka’nın genç futbolcularıyla finale kadar yükselmeleri bir başarı. Ancak, bu takımın kapasitesi bu kadar…

Kimse bu oyunculara ya da teknik kadroya kızmamalı. Oyuncuların istek ve arzuları olsa da yetenekleri maalesef bu kadar.

         Karşıyaka ekonomik sorunlarını çözecek güçlü bir başkan ve yönetim kurulunu içinde bulamadığı sürece bu sorunlarla boğuşmaya devam edecek. Bir yanda stat yapımındaki belirsizlik, bir yanda eski futbolculara olan borçların yükü, bir yanda ise mevcut kadrodakilere verilmesi gereken paraların aksamaması sorunlarıyla boğuşan bir kulübün final heyecanı yaşatması bile başarıydı.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün