Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

İzmir’in parlayanları

26 Aralık 2019 Perşembe 10:19 Güncelleme : 26 Aralık 2019 Perşembe 10:19

Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde sporda İzmir kulüplerinin bazılarının yılı çok mutlu kapatmak üzere olduğunu görüyoruz. Futbolda kenti Süper Lig’de temsil eden Göztepe’nin İlhan Palut’un takımın başına gelmesiyle yakaladığı çıkış devam ediyor. Son olarak Galatasaray’ı da deviren Göz Göz hem oynadığı oyun hem de aldığı galibiyetle taraftarının yüzünü bir kez daha güldürdü.
Oynadığı cesur oyunun yanı sıra güçlü rakibi Galatasaray, karşısında maç boyunca üstün olan taraf olan Göz Göz, son kez çıktığı Bornova Stadına da muhteşem bir galibiyetle veda etmiş oldu. Göztepe, kendi stadında 20 bin kişinin de desteğiyle ligin ikinci yarısında daha farklı bir görüntü sergileyip üst sıralara doğru çıkışını sürdürecektir.
1.Ligde Cenk Laleci yönetiminde muhteşem bir çıkış yakalayıp ikinci sıraya kadar yükselen Menemenspor ise tarihi günler yaşıyor. Son 10 maçını kaybetmeyen sarı lacivertliler bu istikrarını devam ettirirse Süper Lig’in en güçlü adayı olarak göz kırpacak. Böylesine çıkış yakalamış ve bu fırsatı yakalamış takıma başkan ve yönetiminde gerekli desteği verip maddi sıkıntı yaşanmadan sezon tamamlanmalı. Sarı lacivertliler devre arasında da kadrosunu bir ya da iki oyuncuyla güçlendirebilirse ikinci yarıda gücüne daha da güç katmış olacak.
Futbolun yanı sıra basketbolda da kentin yüzü gülüyor. 1.ligde ikinci sırada yer alan Pınar Karşıyaka, son olarak evinde konuk ettiği Beşiktaş’ı da devirerek çıkışını sürdürdü.  Kaf Kaf yepyeni bir kadro olmasına rağmen takım savunmasındaki direnci ve sert oyunuyla maçlarını kazanıyor. Taraftar desteğiyle de iç saha maçlarında başka bir görünüme bürünen Kaf Kaf şampiyonluğun en güçlü adayı olarak da dikkat çekiyor.  

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün