Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

İlk yarının ardından

2 Ocak 2020 Perşembe 10:19 Güncelleme : 2 Ocak 2020 Perşembe 10:19

Futbolda ilk yarının bitmesiyle devre arası dönemi de başladı. Kulüpler bütçelerine göre transfer arayışlarına başlarken İzmir’in Süper Lig’deki tek temsilcisi Göztepe, ilk yarının son maçında istediğini alamadı. Lider Sivasspor’a karşı iyi mücadele eden sarı kırmızılılar şanssız yediği bir gol sonrasında devreyi puansız kapattı.
Sivas karşısında sakat ve cezalı oyuncularının çokluğunda yıldızlarının eksikliğini hisseden Göz Göz formda rakibine direnemedi. 
Ligin ilk yarısında istikrarsız bir görüntü sergileyen Göztepe, Tamer hocanın görevden alınıp yerine İlhan Palut’un takımın başına gelmesiyle biraz olsun toparlandı. Oyun anlayışında Tamer hoca dönemine göre daha cesur ve daha atak gördüğümüz sarı kırmızılıların bitirici golcü eksikliği ilk haftadan beri hissedildi. Göz Göz, devre arasında iyi bir golcüyü kadrosuna katabilirse takımın seyrinin üst sıralara doğru çok değişeceğini düşünenlerdenim…
İkinci yarıda maçlarını yeni stadında 20 bin kişinin de desteğiyle oynayacak Göztepe’de Başkan Mehmet Sepil’in herkesi heyecanlandıracak bir golcü alması takımın kimyasını da değiştirir. Sezonun ilk yarısında Serdar ve Alparslan’ın 3’er golle en golcü olduğu sarı kırmızılarda Eren, Deniz Kadah, Yasin ve Borges’in hiçbir katkı vermediğine de şahit olduk. 
Göztepe, kaliteli iki ya da üç transferle yeni stadının da ambiyansıyla Avrupa Kupalarını zorlayabilir. Üç büyüklerin formsuz ve kötü bir ilk yarı geçirdiği bir sezonda tüm takımların güç dengeleri arasında büyük fark bulunmuyor öyle ki; lider Sivasspor’un bile diğer takımlar karşısında ezici bir üstünlüğü yok.
Göz Göz, ligin ilk yarısının ikinci periyodunda daha derli toplu daha mücadeleci bir futbol ortaya koyarken, ikinci yarı öncesinde de umut verdi. Eğer; doğru yerlere, kaliteli takviyeler yapılırsa ikinci yarıda yeni statla Göztepe, bambaşka bir görünüme kavuşur.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün