Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Göztepe’de bitirici yok

4 Ekim 2019 Cuma 10:11 Güncelleme : 4 Ekim 2019 Cuma 10:11

Konyaspor galibiyeti ve Gazişehir beraberliğiyle üzerindeki ölü toprağını atan Göztepe’de yüzler biraz olsun gülse de sorunların tam olarak çözülemediğini görüyoruz. Tamer hocanın kadroda yaptığı küçük dokunuşlar işe yarasa da sarı kırmızılı takımın sezon başından beri devam eden gol üretmedeki problemleri devam etmekte…
Eren Derdiyok’tan istediğini alamayan Jerome’dan iki yıldır patlamasını bekleyen Göztepe’nin bitirici adam eksikliği bir gerçek. Orta sahada her ne kadar çok çalışıp, çok koşsalar da günümüz futbolunda iyi forveti olmayan takımların galibiyet elde etmek için çok zorlandıkları bir gerçek.
Takımın iyi niyetle son iki haftada 10 kişi kalmasına rağmen mücadele gücü alkışa değer ancak ne olursa olsun takımın kaderini değiştirecek sihirli bir golcüye ihtiyaç var. Jahoviç ve Demba Ba gibi isimlerin yokluğunu dolduramayan Göztepe’nin ara transferde iş bitiren bir isime ihtiyacı var. Başakşehir’den alınan Napoleoni ile Deniz Kadah ve Yasin’in ise beklenilenden uzak olduğu görülüyor.
Savunmadaki sorunlarını bir nebze çözen, önceki haftalara oranla sahada daha derli toplu bir görüntü çizen Göztepe’nin gol sorununu da bir şekilde çözmesi gerekmekte. Tamer hoca elindeki kadroyu en iyi şekilde değerlendirip, devre arasına kadar maksimum puanı toplaması gerekiyor. Henüz ligde kendine gelememiş takımlar karşısında alınacak puanların ikinci yarıdaki zorlu maçlar öncesinde büyük bir avantaj sağlayacağı da bir gerçek…
Bu hafta sonu ligde henüz kendine gelememiş Kayserispor’u konuk edecek Göztepe’nin işi hiç kolay değil. Haftalardır istedikleri sonuçları alamayan, teknik adam değişikliğine giden Kayserispor’un etkili gol silahları olduğunu herkes biliyor. 
Adebayor ve Umut gibi isimlere sahip Kayserispor’un bu maça daha fazla konsantre çıkacak olması ve mutlak galibiyeti hedeflemesi Göztepe’nin işine yarayabilir. 
Her iki takım içinde stresi bol, gergin bir 90 dakika bizleri bekliyor. Sahada sakin olup, soğukkanlı olan takım galibiyete daha yakın olacak gibi görünmekte. Göztepe, 12. Adamının etkisiyle iç sahada çok farklı ve istekli oynuyor. Göz Göz rakibine karşı skor olarak öne geçebilirse kazanma şansının yüksek olduğunu düşünüyorum.  Yeter ki; kolay ve moral bozan bir gol yemesin. 
 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün