Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Göztepe ligi bitirmiş!

25 Haziran 2020 Perşembe 00:04 Güncelleme : 25 Haziran 2020 Perşembe 00:04

Korona virüs salgını sonrasında başlayan normalleşme adımlarıyla start alan futbol liginde Göztepe için işler iyi gitmedi. Önce Trabzon ardından Yeni Malatya sınavlarından eli boş dönen Göz Göz’ün eski konsantresinde olmadığı bir gerçek. Ligde tehlikeli bir konumda olmayan sarı kırmızılıların üç aylık zorunlu aranın ardından lige tekrar aynı hevesle ve istekle bakmayacağı gerçeği de çok normal. Neticede bir iddiası olmayan takımın maçlara konsantre olmasını beklemek de zor.

Göztepe’ye gelişiyle takımı alt sıralardan kurtaran İlhan Palut’un da artık gelecek sezonu planlaması gerek. İlhan hocanın takımdan ayrılacak ve kalacak oyuncular konusunda kalan maçlar öncesinde bir karar verip artık gelecek vaat eden oyunculara şans vermesi daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Göztepe için mantalite olarak lig bitmiş olsa da alınacak galibiyetlerin kulüp kasasına para olarak döneceğini de teknik heyetin futbolculara hatırlatması gerek. Bu hafta oynanacak Alanya maçında kötü gidişe dur demek isteyecek İlhan hocanın öğrencilerinin yorgun Alanya karşısında daha dirençli ve istekli bir futbol sergilemesi gerek.

Malatya karşısında seyrettiğimiz Göztepe’de bazı oyuncuların çoktan tatile çıktığına şahit olurken, kalan maçlarda oyuncuların nasıl bir performans sergileyeceklerini de kaderlerini belirleyecek.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün