Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Bu iş bu gece biter

14 Kasım 2019 Perşembe 09:39 Güncelleme : 14 Kasım 2019 Perşembe 09:39

A Milli Futbol Takımı'nın bu gece karşılacaşağı İzlanda sınavında beraberliğin bile yeteceğini hesaplarsak vizenin alındığını söyleyebiliriz. Şenol Güneş'in takımın başına gelmesiyle yeni bir görünüme kavuşan Millilerde alınan sonuçlar da yüzleri güldürmüş oldu. Grupta karşılaştığımız Fransa karşısında iki maçta da yenilmeyen Millilerin, bu gece karşılaşacağı İzlanda'dan da rövanşı alacağını düşünüyorum.
İzlanda, duran toplarda fizik üstünlüğü olan bir ekip. Birçok oyuncusu Premier Lig'de top koşturan İzlanda'da kolay gol yemediğimiz sürece maçtan puanla ayrılarız. 
Şenol hocanın oyun kurgusuyla savunmada Merih-Çağlar ikilisiyle artık kolay gol yeme hastalığından kurtulan Milliler, gol yollarında da yetenekli ayaklarıyla gol bulunca puanlar da geldi. Takım içindeki birlikteliğin yanı sıra aynı jenarasyonun frenkasının da tutmasıyla iyi bir takıma dönüşen A Milliler, artık yeni sayfayı da açtı.
Şenol hocanın takımın takımın başına geçmesiyle 60 maçta 31 kez galibiyet sevinci yaşayan millerin 92 gol atması da değişimin bir göstergesi. Cenk Tosun, Burak Yılmaz, Cengiz Ünder gibi isimlerin formda oluşlarıyla da renk değiştiren A Milliler, vizyon da değiştirdi.
İzlanda maçından sonra oynayacağımız Andorra maçıyla EURO 2020 sınavını alacağımız kesin gibi... 
Uzun sürekli futbol sınavında EURO 2020 biletini almak hiç kolay değildi. Bu gece İstanbul'da 50 bin kişinin önünde İzlanda sınavının ters bir skorla biteceğini düşünmüyorum. Tribünlerin gücü oyuncularımızın hırsıyla bu gece bu iş biter, EURO 2020 vizesini cebimize koyarız. 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün