Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Bir şey kaybedilmedi…

27 Şubat 2020 Perşembe 10:04 Güncelleme : 27 Şubat 2020 Perşembe 10:04

Süper Lig’in tek temsilcisi Göztepe, sahasında konuk ettiği Gaziantep maçında istediği futbolu sahaya yansıtamadı. Özellikle ilk 1 saatlik bölümde yeni transfer Kamil Wilczek’e şans veren İlhan Palut sonunda bu oyuncudan vazgeçerek yeniden Jerome’yi oyuna soktu. 
İngiliz oyuncu sahaya girdiğinde dakikalar 66’yı gösteriyordu. Saha içindeki takım arkadaşlarını daha iyi tanıyan, Serdar ve Halil’e yarattığı boş alanların yanı sıra her topa müdahale etmesiyle fark yaratan Jerome güçlü fiziğiyle de rakip savunmalara sıkıntı yaratıyor. 
Kamil Wilczek’in daha topu ayağına bekleyen bir yapısı varken, Jerome’nin daha mücadeleci ve tekmeye kafa uzatan bir oyun anlayışı var. Bu yazdıklarımdan Kamil Wilczek’in kalitesiz bir oyuncu olduğu kanısı ortaya çıkmamalı, Polonyalı golcünün oyun sistemine alışması için sadece zamana ihtiyacı var.
Yeni stadında oynadığı Beşiktaş, maçına oranla bu maçta çok baskılı olamayan Göztepe, Serdar’la yakaladığı fırsatları değerlendirse, maçı daha erken dakikalarda bitirecekti. Ancak Serdar’ın kötü gününde olması beklenen galibiyetinde gelmesine engel oldu. Uzatmalarda gelen konuk ekibin golü ise statta bütün keyfin kaçmasına neden oldu.
Her maçın zorlu geçtiği Süper Lig’de Gaziantep takımı da ligin iyi takımlarından biri. Sumudica’yla belli bir oyun anlayışı ve disiplin içinde oynayan kırmızı lacivertlilerin bu ligde daha çok can yakacağını da belirtelim…
İlhan hocanın takıma gelmesiyle daha farklı ve cesur bir anlayışı ortaya koyan Göztepe’de Castro ve Soner’in yanı sıra Halil ve Serdar’ın günlük performansları da sonucu belirliyor. Serdar’ın şanssız, Halil’in etkisiz olduğu Gaziantep sınavı geride kaldı artık…
Göztepe’nin sırasıyla oynayacağı Kayseri, Başakşehir ve Kasımpaşa sınavları sarı kırmızıların ligdeki konumu da belirleyecek. Üst sıralara yükselip yeni bir destan yazmak için henüz bir şey kaybedilmiş değil.

 
  

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün