;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Belirleyici maç İzlanda sınavı

13 Eylül 2019 Cuma 09:12 Güncelleme : 13 Eylül 2019 Cuma 09:12

Milli Takımın Andorra ve Moldova sınavlarını kayıpsız geçmesi çok önemliydi. İstanbul’da konuk ettiğimiz Andorra karşısında tek kale oynamamıza rağmen pozisyon bulmakta oldukça zorlandık. 10 kişi savunma yapan bu takıma karşı topu kanatlara indirmek ve yan toplarla pozisyon bulmamız gerekirken, bu tip hücumları çok fazla gerçekleştiremedik. Maçın sonlarına doğru köşe vuruşundan gelen golle gruptaki iddiamızı sürdürürken, gelen 3 puan oyundan daha önemliydi…
Andorra sınavından 3 gün sonra oynanan Moldova maçında ise daha rahattık. İlk yarıda Cenk’in golüyle rahatlayan A Millilerde Teknik Direktör Şenol Güneş’in de doğru oyuncu tercihleriyle topu ayağımızda daha çok tuttuk. İkinci yarıda ise arka arkaya bulduğumuz gollerle rahat bir galibiyet aldık. 
Gerek Andorra gerekse Moldova futbol olarak çok aşağılarda olan takımlardan. Bu iki zayıf ekip karşısında alınan 6 puan gruptaki iddiamız açısından çok önemliydi. İzlanda’nın da Arnavutluk’ta kaybetmesiyle ilk iki yolunda büyük avantaj yakaladık. 
Önceki akşam alınan sonuçlardan sonra bir kez daha gördük ki; grubun kaderini İzlanda ile evimizde oynayacağımız maç belirleyecek. Bu maçta alacağımız beraberlik dahi bizim için önemli. Fransa deplasmanında kaybedeceğimizi, hesaplar Andorra deplasman ve Arnavutluk iç saha maçlarını da kayıpsız geçersek hedefe ulaşmış olacağız.
Milli Takımın son yıllarda yakaladığı yeni jenerasyondaki oyuncuların birçoğu Avrupa’da top koşturuyor. Cenk Tosun, Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, Merih Demilal ve Cengiz Ünder bu takımın baş rol oyuncuları. 
Türk Milli Takımı Şenol hocayla kabuk değiştirmiş durumda. Yeni jenerasyonla yeni bir tarih yazmanın zamanı geldi. Gelecek yaz Avrupa Şampiyonasında oynamak prestij için çok önemli. 
İzlanda ile oynayacağımız maçı kaybetmemiz halinde şampiyonaya katılırız. Yeter ki Andorra ve Arnavutluk sınavlarını kayıpsız geçelim. 
 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün