Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün
PAYLAŞ

Bayrakları çıkarın

2 Mayıs 2019 Perşembe 07:00 Güncelleme : 2 Mayıs 2019 Perşembe 07:00

Göreve geldiğinde can çekişen ve amatöre düşmemek için çırpınan takımı yeniden ayağa kaldırmak hiç kolay değildi. Ekonomik olarak, moral olarak, özgüven olarak çökmüş bir futbol takımının komadan çıkmasını sağlamak için mücadele eden Karşıyaka Teknik Direktörü Mesut Toros, alkışı şimdiden hak etti…

Ekonomik olarak tarihinin en zor günlerini yaşamasına, transfer yasaklı olmasına rağmen takımın ligin dibinden Play-Off hattına kadar yükselmesi büyük bir başarının hikayesi aslında. Bu öyle bir hikayeki; kol kırılır yen içinde kalır misali, yaşanan onca sıkıntılara rağmen yoldan sapmadan azimle yavaş yavaş yükselen bir takımın hikayesi…

Mesut hocanın göreve geldiğinde psikolojik olarak çökmüş, topa vururken korkan genç oyuncular haftalar geçtikçe özgüvenlerini kazandı. Taraftarların da yeniden tribünlere dönmesiyle galibiyetler arka arkaya gelmeye başladı. Bunda Mesut hocanın da bu ligin dinamiklerini bilmesi de önemli etkendi. Takıma fiziki mücadele yeteneğini aşılayan Mesut hoca takımın kolay gol yemesine de çare olunca puanlar gelmeye başladı.

Karşıyaka, bu hafta sonu oynayacağı lig maçını da galibiyetle atlatması durumunda Play-Off’lara kalacak. Ondan sonraki maceralı dönem de futbol şansının da yanlarında olması durumunda belki de küme düşmemesi başarı olarak adlandırılacak bu takım 2.lige yükselecek.

Camia olarak zor günleri atlatmaya çalışan Karşıyaka, bu yıl içinde onca çalkantı onca fırtınalara rağmen sezonu kazasız sonlandırmak üzere. Basketbolda yaşanan hayal kırıklıkları ve şampiyonluktan bu yana devam eden durgunluk futbolcu gençlerin özverisi ve golleriyle belki de semte yeniden bayrakları astıracak.

Bunun için kalan son virajda Toros ve öğrencilerine koşulsuz destek ve moralin sağlanması en önemli pay olacaktır. 


Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün