Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Başlıyoruz ama…

10 Eylül 2020 Perşembe 00:29 Güncelleme : 10 Eylül 2020 Perşembe 00:29

Korona virüs belasıyla uğraşan tüm dünyada 2020 yılı kabus olmaya devam ediyor. Sanattan spora, ekonomiden turizme kadar her sektörün yara aldığı sürecin ne zaman biteceğini ise kestirmek güç…

Futbolda yeni sezonun yarın başlayacağı ülkemizde ise son 1 aydır vaka sayılarının artışı endişeleri daha da arttırmakta. İlk önce statların yüzde 30 kapasitesi oranında seyirci alınacağını açıklayan Futbol Federasyonu’nun Bilim Kurulu’nun tavsiyesi üzerine yeniden seyircisiz maçlara onay vermesi tatsız tuzsuz bir ligin başlaması demek.

Futbol gibi seyir zevki yüksek spor dallarında, milyonların ekran başına, binlerce taraftarın da statlara gittiği düşünüldüğünde seyircisiz başlayacak bir sezonun hali de çok keyifli olmayacak gibi.

Pandemi süresince ekonomik olarak büyük sıkıntılar yaşayan, gelirleri önemli ölçüde azalan kulüplerimizin transfer döneminde de durgun olduklarını gördük. Türkiye’de birkaç kulübün dışında birçok kulüp sadece 2-3 oyuncu alarak kadrosunu güçlendirmeye çalıştı.

Yarın Süper Lig Rize-Fenerbahçe maçıyla başlıyor. Başlıyor ama; seyircinin olmadığı yıldız futbolcuların ekonomik nedenlerle ülkemizden ayrıldığı bir sezonun izleyenlere nasıl zevk vereceği de merak konusu. Tabii bu arada vaka sayılarındaki artışın çoğalarak devam etmesi durumunda TFF’nin de nasıl bir karar alacağı da merak konusu.

Neticede; futbolda lig başlıyor ama ne olacağını nasıl olacağını göreceğiz. 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün