;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

5 senede 9 hoca!

31 Ekim 2019 Perşembe 11:26 Güncelleme : 31 Ekim 2019 Perşembe 11:26

Zor günler sonrasında kulübü satın almasıyla futbol kamuoyunun adını öğrendiği Göztepe Başkanı Mehmet Sepil de artık futbol dünyasına uyum sağlamışa benziyor! 
Hani yıllarca sonuçlar kötü olunca “kov gitsin hocayı” mantığındaki Türk futboluna…
Yıllarca yurtdışında yaşamış, dünya futbolunu yakından tanıyan Başkan Sepil’in kulübün başına geçtikten sonraki söylemleri dün gibi kulağımızda… Kurumsallıktan tutun da, çağın gerektirdiği şekilde finans yönetimini kulüpte uygulamaya, altyapı da değişim ve gelişimden tutun da teknik direktör istikrarına kadar söylemlerde bulunan Sepil’in hoca tercihleri konusunda pek başarılı olduğunu söylemek mümkün değil.
Stat ve tesisleşme konusunda başarılı işlere imza atan Sepil’in saha içinde almış olduğu kararlar sürekli gündemde. Gerek göreve getirdiği, gerekse aniden kovduğu hocalarla kendi taraftarına bile sürpriz yapan Sepil’in teknik direktör seçimleri de gönderişleri de bizleri şaşırtmaya devam ediyor…
 Şenol Güneş’in yardımcısıyken, bir anda takımın başına getirdiği Tamer Tuna, Ümraniyespor’dan anlaştığı Bayram Bektaş’a kadar tüm tercihler taraftar içinde sürprizken son olarak Tamer hocanın da görevinden istifa etmesi şaşırtıcı oldu.
DHA’dan Onur Atış’ın haberine göre; Başkan Sepil, 2014-15 sezonundan bugüne kadar sürekli istikrardan bahsetse de 9 farklı teknik direktörle çalışmış. Yani 5 senede 9 hoca ile başarıyı aramış! 
Başkan Sepil’in istikrardan anladığı buysa Göztepe; ortalama her sezon iki teknik adamla çalışmış oluyor. Bu da saha içini tabi ki olumsuz etkiliyor. Ne kadro ne de teknik heyette istikrarı yakalayamayan Göztepe, için bu yıl tehlike çanlarının çaldığını daha ilk haftalarda yazmıştık. 
Kasımpaşa maçında alınan farklı yenilgide futbolcuların olduğu kadar Tamer hocanın da hataları var ama; hiç mi yönetimin hatası yok diye insanın sorası geliyor…
Transfer döneminde gerekli isimleri alamayan, özellikle gol yollarında Jahoviç, Demba Ba, gibi yıldızlarının yerini dolduramayan, alınan onca yabancıdan sadece bir kaçından yararlanan Başkan Sepil ve arkadaşlarının hiç mi hatası yok!
Başkan Sepil’in şu aşamada göreve getireceği teknik adam son derece önemli. Yeni yapılacak stadın zeminine çıkacak ilk Göztepe hocası olarak tarihe geçecek teknik adam, eğer kötü sonuçlar almaya devam ederse işte o zaman karanlık bulutlar kulübün üstüne çöker. Başkan Sepil’in teknik adam seçimi, kulübün yeni açılacak evinde kabus ya da pembe düşler kurmasına yol açacak. O yüzden bu sefer Başkan Sepil’in hata yapma şansı yok.   

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün