Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün
PAYLAŞ

Yalakalık Tartışması

18 Aralık 2017 Pazartesi 10:03 Güncelleme : 18 Aralık 2017 Pazartesi 10:03

Yalakalık Tartışması

Tam Rasim Ozan Kütahyalı skandalını unuttuk  derken, bu sefer de, Rıdvan Dilmen polemiğiyle sarsıldık. Bu kez polemiğin tarafı, siyasi geleceğini Akp'yi sonuna kadar desteklemek ve ittifakın formülleri üzerine kuran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ydi. 

 Sol cenaha şirinlik yapmak isteyen ve İşçi Partili bir babanın oğlu olduğunu söyleyen Şeytan Rıdvan lakaplı spor yorumcusu Rıdvan Dilmen şunları ifade etmişti: "Belki kafa yapacaklar. Ben Tayyip Erdoğan beye baktığım zaman parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum, demokrat sol görüşlü bir insan olduğunu görüyorum. Deniz Gezmiş, Filistin’e gitmiş. Amerika’yla savaşıyor Deniz Gezmiş. Deniz Gezmiş de ‘kahrolsun emperyalizm’ diyordu, Erdoğan da emperyalistlerle mücadele ediyor. Bakın NATO’da iki kişiden düşman olarak bahsedildi, bir ulu önder, büyük Atatürk’ten bir de Recep Tayyip Erdoğan’dan" demişti.

Deniz Gezmiş benzetmesi, Bahçeli'yi çileden çıkardı. Deniz Gezmiş'in bir terörist olduğunu söyleyen Bahçeli'nin, bu çıkışının altından bambaşka bir şey çıktı. Bahçeli'nin, Şeytan Rıdvan'a yaptığı eleştirinin vurgusunu "yalakalık" konusu üzerine yapması şaşırtıcıydı. Bahçeli, özür beklediğini söylediği açıklamasında, Şeytan Rıdvan lakaplı yorumcunun, bazı hatalara süreklendiğini ve yaptığı benzetmenin "Cumhurbaşkanlığı'na yapılan bir yalakalığa yakışmayacağını" ifade etmişti. Bu ifadeden anlaşılacağı üzere, Bahçeli'ye göre, Cumhurbaşkanına yapılacak yalakalığın da bir yakışanı var! ?

Bahçeli'nin "yalakalığın incelikleri" konusunda yaptığı bu ayar, Şeytan Rıdvan tarafından kabul görmedi. "Ben ne şeytanım, ne de yalakayım, 15 Ağustos 1962’de Nazilli’de doğmuş onurlu bir Türk vatandaşıyım" diyen Rıdvan Dilmen, Bahçeli'nin tavsiyelerine uymayacağının  sinyalini verdi.

Ne diyelim? Koskaca muhalefet partisi lideriyle, ana akım gazete ve televizyonların manşet adamı arasındaki bu yarış, ülkemizdeki tek sesliliğin geldiği son noktayı göstermektedir!

Not: CHP İzmir İl Başkanlığı kongresi için, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ilçe başkanlarını toplamış. Kocaoğlu, başkanların düşüncelerini ve kafalarındaki isimleri not etmiş. Buna göre örgütün başı, büyükşehir belediye başkanı mı oluyor? Böyle bir mantık mı olur?! Chp üyesi olan sayın Kocaoğlu da, kayıtlı olduğu ilçe ve il başkanının talimatlarına uymak zorunda olan bir partilidir. Sayın Kocaoğlu'nun yapmış olduğu bu toplantı, bulunduğu makamdaki nüfuzundan dolayı, örgüt içindeki demokratik yarışa müdahele anlamına gelmektedir. Geçmiş belediye başkanlığı seçimlerinde aday belirleme sürecinde meclis üyelerine kadar yapılan müdaheleler örgütten tepki toplamıştı. Daha sonra yapılan milletvekili seçimlerinde, Kocaoğlu ekibinden Alaattin Yüksel önseçime girmeye cesaret bile edemezken, Mustafa Moroğlu gibi isimler ön seçimde son sıralarda yer bulabilmişti. 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün