Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Şarkıcı ve Müsteşar

27 Şubat 2017 Pazartesi 10:25 Güncelleme : 27 Şubat 2017 Pazartesi 10:25

Bir dönemin Fırfır Kubi'si vardı. Yanlış hatırlamıyorsam Eskişehir milletvekiliydi. Çok parti değiştirmesiyle ünlüydü. Hangi partiden milletvekili olabilecekse, o partiyle işi bitirip seçmenin karşısına çıkar, bir şekilde meclisteki o koltuğa otururdu. Yani o koltuk için, ne ideoloji, ne parti, ne de memleket meselesi önemliydi Fırfır Kubi'nin nazarında. O her devrin adamıydı. Güç kimdeyse, onun yanındaydı. Hep kazanan tarafı seçerdi. O dönem çok yadırganmıştı. Sonra silindi, gitti...

Bu örneklere günümüzde de çok rastlar olduk. Tartışma, siyaset ve magazin programlarında, konunun özünden ziyade, bir yerlere şirin gözükme merakıyla yola çıkan değişik kişiler türedi. Sporcusundan tutun, akademisyeni, gazetecisi, şarkıcısına kadar bir çok çevreden gelen ve 'biri'nin gözüne girmeye çalışan bu yeni tür entellektüellerin(!) son temsilcisi, çıkışlarıyla tüm rekorları alt üst etti.

Beyaz tv'de sabah kuşağında yayınlanan, magazin görünümlü siyaset programında, ekrana salladığı parmağıyla, 'sen kimsin?' diye haykıran bu şarkıcı ister istemez dikkat çekiyordu. Tüm dikkatleri üzerine çekmek için gösterdiği gayrette ve bir yerlere yaranma mücadelesinde sınır tanımıyordu.

Kükreme ve öfkeyle haykıran bu bilge(!) şarkıcımız, yarattığı gerilimle ekranları çatlattı, çatlatacak derken; ilgili müsteşarımızdan gelen bir tivitle uyarı aldı. Müsteşar, tüm kurumunu zan altında bırakan ve ağır laflar eden bu şarkıcıyla, hukuk önünde hesaplaşacağının müjdesini verdi. Bu açıklamaya sinirleri bozulan şarkıcımız daha da hırçınlaştı. Esti, gürledi... derken, o da ne? Akşama bir açıklama yaptı. Aynı gün gelen bu sıcak açıklamayla, tüm Türkiye(!) ters köşe olduk.

Bu sefer pamuktan yumuşak olan bilge şarkıcımız, müsteşarımızdan özür dilediği açıklamasında, terbiye sınırlarını aştığını söylüyordu. Özellikle 'terbiyesizliğine' vurgu yapan aksiyonel şarkıcımız, bu özürü canlı olarak, programında tekrar edeceğinin sürprizini yaptı.

Ne diyelim.? Kendisine terbiyesiz diyen bu şarkıcının, programının devam edip etmeyeceğini hep birlikte göreceğiz. Ama şunu söylemeliyim; Kubilay abimiz bile çark konusunda, en azından bir seçim dönemini beklerdi. Şimdiki kuşak hızlı ve oldukça kıvrak!

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün