Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün
PAYLAŞ

Nasıl geçti habersiz...

13 Şubat 2017 Pazartesi 10:12 Güncelleme : 13 Şubat 2017 Pazartesi 10:12

Geçtiğimiz günlerde ajanslara bir intihar haberi düştü. Emekli öğretmen Ülker Çetin ve eşi Altan Çetin, Çeşme'de kaldıkları otelden gece ayrılmışlar ve 3 gün sonra cansız bedenleri karaya vurmuştu. Sosyal medya hesaplarından en son, 'nasıl geçti habersiz' adlı şarkının keman ve piyano versiyonunu paylaşmışlardı. Son paralarını otel çalışanlarına bahşiş bırakan çift, bilimsel araştırmalarda kullanılmak üzere, bedenlerini 9 Eylül Üniversitesine bağışlamışlardı.

Nikah memurlarının "Hastalıkta, sağlıkta, bir ömür boyu" şeklinde, yeni evlenen çiftlere bulunduğu telkin, onlar için bir klişe değildi. Birbirlerine söz vermişlerdi: "eğer ikisinden birine ağır bir hastalık gelirse, vaktin tecelli etmesini beklemeyeceklerdi, ikisi beraber gideceklerdi". Ve sözlerini tuttular. 50 yıllık aşklarını Çeşme'de sonsuzluğa gömdüler. Son kez baktıkları Ege'nin mavi sularına ve gecenin karanlığına bıraktılar kendilerini... Elele sonsuzluğa yürüdüler!

Babasının kanser hastası olduğunu, öldükten sonra öğrenen, Kanada'da yaşayan tek oğulları acıyla karışık öfke duymuştu. Anne babasından gelen 'hoşçakal' mesaj karşısında, mücadele etmeyi seçmedikleri için, kızmakla kırılmak arasında gidip gelmişti.

İntihar etmek, bir insanın yaşamını bitirmeye kendisinin karar vermesi, bir zayıflık mıdır? Yoksa güçlü bir kişiliğin, cesaretin, bilincin dışa vurumu mudur? Bu soruya cevap vermek çok zor. Ama Ülker-Altan Çetin çiftinin sonsuzluğa gidiş şekilleri; büyük bir aşkın, bağlılığın, sadakatin en güzel örneğidir. Güle güle büyük aşkın insanları... Işıklar içinde uyuyun güzel insanlar.  

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün