;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Bedelli af

19 Eylül 2018 Çarşamba 09:35 Güncelleme : 19 Eylül 2018 Çarşamba 09:35

 

MHP’nin  “kader mahkumları”nın affını öngören kanun teklifi hazırlıklarında son aşamaya gelinmiş.

Affın kesinlikle FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri ile çocuk istismarı ve kadın cinayetleri mahkumlarını kapsamayacağı açıklanmış. Kanun teklifi yeni çalışma döneminde Meclisin gündemine getirilecekmiş. Ancak Ak Parti af konusunun gündemlerinde olmadığını açıkladı.

Son dönemdeki öldürme, yaralama, soygun, taciz,tecavüz , gasp gibi suçları işleyenler arasında firari mahkumlarla, bu gibi suçlardan hüküm giydiği halde tutuklanmamış suçluların yoğunluğu dikkat çekmektedir.

Anlaşıldığı kadarıyla bir çok suçlu zaten kendi affını çıkarmış ve işin ilginç yanı bunların sayısı da ilgili bakanlıkça ya bilinmiyor ya da gizleniyor.

Af konusunda MHP’ne benim de naçizane bir önerim var. Af tekliflerini suçların ağırlığına göre bedelliye dönüştürsünler. Bu şekilde bütçeye  kaynak yaratılmış olacağından belki  AK Partininde desteğini alabilirler.

Söz Gümüşse Sukut Altındır

Yapacak bir şeyiniz varsa sessizce yapın.Yoksa boş boş konuşup ülkeye daha fazla zarar vermeyin

Biliyorsunuz, lafla peynir gemisi yürümüyor…Ne demiş atalarımız;“Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz”

“Söz gümüşse sükut altındır”

İşimiz Allaha Kalmış

“…Onların doları varsa bizim de …Allah’ımız var…”Şarkı gibi yani,“Zalimin Zulmü Varsa Sevenin Allah’ı Var” Demek ki işimiz Allah’a kalmış…

Ağustosun son günü Halkbank'ın internet sitesinde 22.01-22.39 saatleri arasında dolar yaklaşık 3.72, euro da 4.32'den satışa sunuldu .Banka yetkililerince bu durumun dış kaynaklı yazılım sisteminde yapılan güncelleme işleminden kaynaklanan bir hatadan meydana geldiği açıklandı.

Ucuz döviz kurundan 4,6 milyon dolarlık alım  yapan 1763 müşterinin  hesaplarına bloke konulmuş

Eminim ki bu durum da ülkemizi ekonomik yönden diz çöktürmek isteyen dış güçlerin manipülasyonundan kaynaklanmıştır…Önemli değil dış güçlerin manipülasyonu varsa bizim de Allah’ımız var…

Ankara ve İstanbul’da çiftlik hayvanlarında şarbon hastalığı çıktı. Bunun da panik yaratarak ülkemize zarar vermek isteyen dış güçlerin oyunu olduğunu düşünüyorum!... Olsun onların şarbonu varsa bizim da Allah’ımız var…

Ortaçağ Beyinleri

Orta Çağda kalmış beyinlerle 21.yüzyılı kavrayamazsınız.

Sanırım bir o kadar daha zaman geçmesi gerekli !…

Zaten gelinen sonuç da  bunu doğrulamıyor  mu ?

Yeri Gelmişken

Siyasilerimiz halkımızdan ekonomik savaşta ortak tavır ve dayanışma istiyor.
Tamam anladık da bu ortak tavır ve dayanışmanın öncelikle siyasilerimizden  başlaması gerekmez mi? Yoksa bu kampanya da  yine “imamın dediğini yap yaptığını yapma” ya da “aleme verir talkını kendi yutar salkımı”  sözleriyle ifade edildiği gibi sadece halkın dayanışmasına mı dönüşecek.

Yassıada

Şehirlerin betonlaştırıldığından İstanbul’a ihanetten yakınan sayın  Cumhurbaşkanının, aynı dönemde yeşili yok ederek Yassıada’yı tamamen betonlaştıran projeyi övgüyle sunumunu da yadırgamadım desem yalan olur.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün