Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün
PAYLAŞ

Bilgehan Gültekin mucizesi!

20 Ekim 2016 Perşembe 00:00 Güncelleme : 20 Ekim 2016 Perşembe 00:00

Yaşamın renklerinde "2017 yılına, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Yaşamın renkleri "Sanatçıları" ile damgasını vuracak"... :)

Yaşamın renklerinde "SANAT" YAŞAMLA bir bütünlük ister...

Sanat'ın çeşitli dallarındaki arkadaşlarımız ile birlikte "MODERN YAŞAM MERKEZİ İZMİR"imizin en güzide üniversitesi EGE ÜNİVERSİTESİ'nin yeni akademik yılında hizmet vermeye başlayan Ege Üniversitesi,

Prof. Dr. Bilgehan Gültekin iş yaşamımın en güzel anısıydı.

İzmir Ticaret Odası'nda yürek yüreğe çalışmıştık.

Sonrasında kardeşi sevgili Doç. Dr. Tuba Gültekin'le de çok güzel işler yaptık.

Muhteşem bir sergi hazırladı Tuba Soyer Kültür ve Sanat Fabrikası'nda.

Aylarca konuşuldu, dillendi serginin güzelliği.

Ve duyduk ki sevgili Bilgehan Hoca mesleğinin doruğuna vardı.

Özverili çalışmaları, aydınlık vizyonu ile meslekte gıpta ile izlenecek başarı elde etti.

Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'nin Dekanı oldu; Prof. Dr. Bilgehan Gültekin.

Kıvanç duydum , onur duydum...:)

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'nde, Yaşamın renkleri "Sanatçıları" ile el ele toplantılar düzenledi.

Ben de ilk toplantının konuklarındandım. Süreklilik arz edecek bu toplantılarla İzmir'imize damgasını vuracak sanat çalışmaları yapılacağına inanıyorum.

Sayın Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, birbirinden kıymetli sanatın her dalındaki sanatçıları, her zaman Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'nde görmek istediklerini belirtti ... :)

Bizleri makamında kabul ederek, 2017 yılına damgasını vuracak, sanatın her dalındaki çalışmaların startını veren Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanımız, sayın Prof. Dr. Bilgehan Gültekin'e Yaşamın Renkleri "Sanatçıları" olarak bizler de teşekkürlerimizi sunarız.

Bu çalışmanın ardından duydum ki hoca Bosna Hersek'te!

Tam bir yıldır öğle bir hızla kardeş ülkeleri ziyaret etti ki iki kardeş, onları takip etmekte zorlandım doğrusu.

Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ve kardeşi Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Doç. Dr. Tuba Gültekin, ‘Lider Ülke Türkiye’nin Barış Diplomasisi’ kitabı için kardeş ülkelerin devlet başkanları ile yüz yüze görüşmeler yaptı.

Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, bu çerçevede Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir Izetbegoviç tarafından Saraybosna’da bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na kabul edildi.

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, kızkardeşi Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tuba Gültekin ile birlikte hazırladığı ‘Lider ÜlkeTürkiye’nin Barış Diplomasisi’ kitabı çerçevesinde uluslararası platformda etkin barış liderliğini belirleyen 40 kategorili akademik bir model geliştirdi.

Barış modeli kapsamında, Avrupa’nın barış iletişimi alanında liderlik üstlenen devlet ve hükümet başkanları ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştiren iki kardeş öğretim üyesine, Balkanların güçlü siyaset adamı ve Aliya İzzetbegoviç’in oğlu Bosna HersekCumhurbaşkanı Bakir Izetbegoviç’ten destek geldi.

Yüz yüze görüşme gerçekleştirdikleri 100 büyükelçi, 4 Dışişleri Bakanı, 200 diplomat ve araştırmaya dahil ettikleriüniversite öğrencilerinin oyları ile Avrupa’nın etkin barış liderlerini belirleyen Gültekin Kardeşler’in araştırmasında Cumhurbaşkanı Bakir Izetbegoviç, “Barış İletişimi’ alanında en güçlü siyasal liderlerden biri olarak belirlendi.

Çalışmalarını ‘Barış İletişimi Liderliği’ başlığında bir ödül projesine dönüştüren Gültekin Kardeşler, proje ile yakından ilgilenen Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir Izetbegoviç tarafından 15 Ekim’de Saraybosna’da,Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na davet edildi.

Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, Cumhurbaşkanı Bakir Izetbegovic ile 1 saat yüz yüze görüşme gerçekleştiren Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, Balkanlar'da barış diplomasisi konusunda yürüttüğü etkin liderlik ve kişilerarası iletişim yeteneğini bir barış modeline dönüştürme liderliğinden dolayı Bakir Izetbegoviç’in Balkan ülkelerindeki en etkin siyasal liderlerden biri olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Bakir Izetbegoviç, barış diplomasisinin önemine vurgu yaparak, bu konudaki siyasal liderliğin uluslararası anlaşmazlıkların çözümünde belirleyici olduğunu ve akademik çalışmalara desteğinin tam olduğunu vurguladı.

Ve uluslararası düzeyde ödüllendirdi.

Bize de bu nokta da onur duymak düştü.

Başarılı akademisyen kardeşleri candan kutlar başarılarının devamını candan dilerim.

 

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün