Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Yeni eğitim yılı başlıyor!

18 Eylül 2020 Cuma 09:37 Güncelleme : 18 Eylül 2020 Cuma 09:37

Değerli dostlarım ve sevgili öğrenciler, içinde bulunduğumuz yeni öğretim yılı başlangıcı itibariyle, 2020-2021 yeni eğitim yılına ait Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yer alan devlet okullarının açılması çerçevesinde kaçıncı sınıf öğrencilerinin okula gideceği açıklandı.. Pandemi sebebiyle 21 Eylül 2020 tarihine ertelenen eğitim yılında, okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitim sistemine geçmesine karar verildi. Alınan kararlar neticesinde;
- İlk hafta bir günlük, ikinci hafta ise iki günlük sürelerle okula gidilmesine,
- Ders sürelerinin 30 dakika olmasına ve günlük beş ayrı ders görülmesine,
- Öğrencilerin eğitim süreçlerinde dinlenme molası olarak kabul edilen zamanın 10 dakika olmasına karar verilmiştir.

 

Bu yeni eğitim süreci, 5 Ekim tarihine kadar ortamın durumuna göre değerlendirilmiş olacak. 16-20 Kasım tarihi arası birinci dönem ara tatili yer alacağından, birinci dönem 22 Ocak'ta son bulacak. İkinci dönem ise, 8 Şubat Pazartesi günü başlayıp 12-16 Nisan'da sona erecek.
Böylece; eğitimlerin süresi 18 haziran 2021 tarihinde sona ermiş olacak. Bilinen süreç doğrultusunda öğrencilerin önceki dönemlere ait eksik kalmış olan bazı konu ve ödevleri, yine bu sisteme dahil olacak.
Böylelikle, öğrencilere kayıp süreçlerin yaşatılmaması esas alınacak olup, ders aksamalarında ise düzen sağlanacak. Bakan ise koronavirüs için, önemli sayılacak yeni önlemlerin alınmakta olduğunun açıklamasını her fırsatta yapmaktadır.

 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün