Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Yaz mevsimi ve Çeşme!

10 Temmuz 2020 Cuma 01:52 Güncelleme : 10 Temmuz 2020 Cuma 01:52

Değerli trafik dostlarım, Çeşme'de yaz günleri sıcaklığıyla kendini göstermekteyken, trafikteki ısınmalar korkutuyor!  Her ne kadar yolların yoğunluğu az gibi görünse de çevresel bazı rahatsızlıklar olumsuzluk ve sıkıntı yaratıyor.

Zorlu arazi ve ortam ile çeşitli hava koşullarında çalışma özelliğine sahip ATV adı ile anılan modern motorlar, karşımıza bazı gençlerin kural dışı kullanımında çıkmakta ve sıkıntı yaratmaktadır. Trafikte kural tanımayan sürücü hatalarıyla dikkat çekmekteler. Özellikle belirli yerlerde ve yoğun trafiğin olduğu ortamlarda 'yaşam heyecanı' gençlerce tavan yapmaktadır. Bazı sürücülerin başında kask görülmezken, sürücüler kuvvetli ve yüksek sesli müzik yayını yapmakta, sağ veya sola dönüşlerde ise iki tekerlek kullanarak kuralsızlık yapmaktadır.

Yaşamlarına 'heyecan' katmak isteyen bazı gençler, bu kez güzelim Çeşme'de hayatı zorlaştırıyor, çevreyi kuralsızlaştırıyor ve suç işliyorlar! Başlarında kask dahi göremediklerimizin, yüksek tondaki garip müzikler dinlemesi çevre dostlarını çıldırtıyor. Üstelik, sağ veya diğer yönlere iki tekerlek ile dönüş yapmaları onlara heyecan sağlarken, insanlar tarafından bir saldırı davranışı gibi görülmekte. Boğucu sıcaklar sürerken, deniz ve güneş keyfi yapmak isteyen yazlıkçılar ve turistler,  korku içerikli bazı davranışlar için ne düşünüyorlar bilinemez...                     

Yoğun trafik hafta sonları artarak sürerken, kuralsızlıkların ise bununla eş değer artmakta olduğu dikkat çekiyor ve tepkiler artıyor.

Bakımlı yollar, sağlıklı deniz ve sporlarının bölgesi, ülkemizin en güzel köşesi olan Ege'de bu tarz kuralsızlıklar toplumsal tepki ve üzüntü yaratmaktadır.                                                              Bu düşünce  ve yaşanmışlıkları sizlerle paylaşırken, ülkemizin nadide köşesi Çeşme Zeytinler bölgesinde, takla atan araçta iki can kaybı olduğu bildirildi. Aynı süreçte Çeşme-Çiftlikköy mevkiinde ise; son sürrat hız yapan araç ve diğerinde ağır maddi hasar anons edildi.                                                                  Geçmiş yılların il trafik komisyon üyesi olarak Çeşme trafiğinde 'Neler oluyor?'  demeye dilim varmazken, eskiden nice tedbirler alınır, ortak hizmet iş birliğinde bulunulurdu. Takviye trafik hizmetleri sağlanırdı…

Trafik para cezasının, sonuçlara etkinliğinin yanı sıra ortak hizmet birliği ve fahri trafik müfettişleri birliğince ortak hizmetler sağlanmalıdır.

Polisimizin her an ve her olayda müdahalesi beklenemez, hepimiz kendimizin polisi olmalı ve kurallara uymalıyız. Uymayanlar için ise gerekli görevimizi yerine getirmeliyiz. Çeşme artık kana bulanmasın, cennet haliyle kalsın, hep birlikte mutlu yaşayalım.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün