Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Trafikte kaza mağdurları

15 Kasım 2019 Cuma 09:51 Güncelleme : 15 Kasım 2019 Cuma 09:51

Değerli trafik dostlarım, ülkemizde meydana  gelen trafik kazalarında her saat başı bir insanımızı kaybetmekte olduğumuzu hepimiz bilmekteyiz.
Her yıl 18 Kasım Dünya Trafik Kazası Mağdurları günü olarak kabul edilerek farkındalık oluşturulmaya çalışılmaktadır.  Böylesi önemli bir  günün önemine istinaden yetkililer, açıklamalar yaparlarken trafiğe esas olacak mesajlar verirler.
Kanun ile görev yetkisi verilen kurum ve kuruluşların yanı sıra, yol kullanıcılarının top yekün olarak seferberlik anlayışı çerçevesinde öncelikle, trafik güvenliğine katkı ve uyum sağlamaları gerekmektedir.  Böylesine önemli bir günün hatırlanması ile ölümlü trafik kazalarında yakınlarını kaybeden nice mağdur olan insanlarımız da seslerini duyurmak fırsatı bulmaktadır. 
Nice ihmaller sonucu oluşan ölümlü ve yaralanmalı kazalarda ise kaderci yaklaşımlar yerine yetkililerce trafiğe gerekli önemin verilmesi yönünde hepimizin dilek ve isteklerinin olduğu ise unutulmamalıdır! 
Göreve yeni atanan Emniyet Genel Müdürümüz’ün trafik yönünde daha bir çok hizmet ve uygulamaları devreye alacağını dilemekteyiz. Emniyet Genel Müdür yardımcısı ve Trafik Hizmetleri Başkanlarının ise,  bir çok proje ve uygulamalar ile trafik hizmetlerini daha güçlü hale getireceği yönünde beklentilerimiz bulunmaktadır.
Böylesine gerekli veya bazı gecikmeli uygulamalar ile hizmetlerin ise trafik bilincinin artmasıyla ölümlü kazaların azalacağı ve ardından ise artık yok olacağı yönünde beklentiler bulunmakta olup bunun bu yönde gerçekleşeceği inancındayım.
Trafikte bu yeni hizmetlerin belirli program ile işbirliği çerçevesinde uygulanmasına istenen hedef ve hizmet sağlanacaktır. Trafik hizmetlerinde yüzde yirmi civarı değer sağlanabilindiği söylenirken kamu kurum yetkilileri ve araç sürücüleriyle yayalar dahi trafikte seferberlik usulü işbirliğine katkı sağlanması gerekiyor.
Trafik denilince “yaşam ve insan” sloganı bilinmeli. Trafikte bizler örnek olalım ki; değişimleri hepimiz görebilelim. 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün