Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Sürücü ayrımı olmamalı !

20 Aralık 2019 Cuma 10:14 Güncelleme : 20 Aralık 2019 Cuma 10:14

Değerli trafik dostlarım, ülkemiz trafiğinde; nice karmaşalar ve olumsuzluklar yaşanırken sürücü ile yaya mağduriyetleriyse bu ortamlarda karşılıklı artmaktadır.
Böylesi yaşanmışlıklar, ülkemiz trafiğinin öncüsü ve ölçüsü olmamalıdır!
İstanbul Fahri Trafik Müfettişleri Derneği'nin; çalışma ve düzenleme hizmetleri çerçevesinde sağladıklar,ı trafiğe nice katkılarının arasında -İzmir Fahri Trafik müfettişleri dostlarına- istinaden yapıcı bilgi ve hizmet yönünde çalışmaları ile ilgili gelişimler onur vericidir.
Yılda 5 bin kişinin üzerinde insanımızın trafik kazalarında kurban gittiği ülkemizde, can kayıplarını önlemek ve gelişmiş ülkeler düzeyindeki uygar bir trafik düzenine ulaşmak amacıyla trafikteki kural ihlallerini tespit edip işlenen suçun cezaya dönüştürülmesini sağlayacak olan ve Türkiye genelinde görev yapan 34 binin üzerinde Fahri Trafik Müfettişinin bulunduğu belirtilmektedir.    
*Merkezi İstanbul’da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri Derneği : 22 yıldır karşılıksız olarak bu görevi ifa etmek suretiyle trafik düzenine azımsanmayacak kadar ve çok önemli katkılar sağlayıp, bizlerle paylaştı !
*Amaçları sürücüleri cezalandırmak olmayıp asıl hedefleri caydırıcılık olgusunu yerleştirmektir. Böylelikle, trafik düzenine katkı sağlamanın yanı sıra hazinemiz ise bu yolla büyük miktarda da gelir elde etmektedir.
*TBMM Genel Kurulu’nda 7 Aralık tarihinde görüşülen torba yasa teklifinde trafikte geçiş üstünlüğünün sıralandığı protokol listesine milletvekilleri ile bazı üst düzey bürokratlar dahi eklenmiş olup, ayrıca İçişleri Bakanlığı’na bu listeyi genişletme ve yeni araçları ekleme yetkisinin de verilmiş olduğunun belirtilmesiyle; nice ayrıcalıklar ile kural ihlallerinden muaf tutan torba yasa ile mağdur edilen araç sürücülerinin moral motivasyonu tamamen bozulmuşken…
Bunlara rağmen "korumasız olan ve nice sade vatandaşlarına cezalandırma görevi verilmiş oluyor.." denilmektedir. Şunu unutmayalım ki; trafikte, hiçbir mevki ile makama istisna ve ayrıcalık tanınmamalı ve bu durumu hoş karşılamamalıyız…  Trafikte, birbirlerine yol veren sürücüleri artık göremeyecek miyiz? 

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün