Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Koronavirüs ve biz!

7 Ağustos 2020 Cuma 00:02 Güncelleme : 7 Ağustos 2020 Cuma 00:02

Değerli dostlarım, az veya çok hepimiz, yaşadığımız yörenin her bir köşesinde bayram yaptık. Çeşme bayram yaşantısının en güzel yaşandığı yerlerden biri olduğu gibi, ziyaretçi yoğunluğunda da oldukça kalabalıktı.

Çeşme akşamları sahil ile çarşıda yol boyunca kalabalık ve neşeli insanlar vardı. İnsan kümeleri sebebiyle güzelim cadde ve sokaklarda yürüyüşlere dahi engeller oluşuverdi.

Alaçatı ise; eğlence mekanlarıyla ayrı bir dünya ile karşılaştırdı misafirlerini. Yörenin sürekli rüzgarları eserken, eğlence her bir köşedeydi ve sahiller hiç boş kalmadı. Mekanlar da ise yer bulunamazken, yine de güzelliklerin esen rüzgarın mutlu yaşamın sevinci vardı. Alaçatı ve Çeşme böylesi güzellikleriyle ağırladı misafirlerini...

Çeşme nin bir milyon misafir ağırladığı görüldü. Sahillerde deniz ve kumsallar dolup taşarken kulaç atabilecek yer dahi yoktu! Arife günü ile başlayan yoğunluk bayramın ikinci gününde doldu ve taştı. Otoyol trafiğinin tıkanmasıyla insalar Çeşme'ye ulaşamadan, kalabalığın farkına varmış oldu. Yörenin gururu, Ilıca plajı tıklım tıklımdı. Halk plajı yönünde hareket eden araçlar sıkça durarak yol boyu bekledi. Ilıca orman kampı ve plaj öyle doluydu ki; sosyal mesafe adı verilen kural yürümedi ve gözgöre, göre engellerden kurtulamadı.

Deniz kıyısı boyunca halk yoğunluğu inanılmaz hal almış oldu.

Ülkemizin her köşesinden ve dünyanın bir başka ucundan gelen yerli ve yabancı tüm Çeşme sevenler, işte böylece her alanı kalabalık hale getirivermiş olsalar gerek?

Oysa, vatandaşların gelişleri çarşı esnafını, yıl boyu iş yapamayan iş yerlerini ve yöre halkını sevindirdi.

Korona korkutsa dahi turizm esnafı, yüzde seksen doluluğu sollayarak geçti…

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün