Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Fahri müfettişler mesajı...

3 Ocak 2020 Cuma 10:13 Güncelleme : 3 Ocak 2020 Cuma 10:13

Değerli trafik dostlarım; ülkemde nice masum insanın, neredeyse her saat başı aramızdan birilerinin ayrıldığı, trafikte can verdiği unutulmamalıdır ! Maddi ve manevi cezai işlemler yönünden, trafik kazalarında can kayıpları karşılığı yetersizlik derecesinde olup caydırıcılık taşımadığı sürekli izah edilirken, 2020 yılı güncel trafik cezalarının dahi caydırıcı olamadığı bilinmekte ve konu ile ilgili yetkililerce dahi dile getirmektedir.

Merkezi İstanbul da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri Dernek Başkanı Av.Sami Güleçyüz ve yönetici dostlarımız; yeni yıl mesajı kapsamında, 2020 yılı için sağlık ve başarı dileklerinin yanı sıra trafik canavarlarına karşı mücadele azimlerini de bizlerle paylaştılar. Başkanımız diyor ki; sevinçlerimizin yanı sıra nice trafik kazaları sonucu meydana gelen ölümlerin yakınlarına verdiği üzüntüleri paylaşarak geride bırakırken, nice umutlarımızın olduğu yeni bir yıla daha kavuştuk.

Trafik kazaları denilen olaylarda; ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı kazaların yaşanmaması için Fahri Trafik Müfettişleri olarak üzerimize düşen gerekli denetim görevlerimizi yapmak suretiyle; trafikte kural ihlali yapan sürücülere karşı; birebir temasta olmayıp sadece araç plakaları üzerinden tespitler yapılarak ve kimliklerimizi belirtmeden /2918 sayılı trafik yasası/ doğrultusunda sürdürebilmeliyiz. Böylece, ülkemiz trafiğinde düzen sağlanması ve kazaların önlenmesi yönünde;sürücü ile yaya ve trafik görevlileri yönünden ortak bir iş birliği çerçevesinde karşılıklı saygı ile anlayış sonucu, medeni ülkeler seviyesine sahip olabilecek durumda bulunduğumuzu unutmamalıyız.

2019 yılı sürecinde meydana gelen kazaların yeni yılda tekrarlanmaması için eksik olan bazı koruyucu ve engelleyici trafik tedbirlerinin bir an öncelikle alınması ile ülkemizin her bir köşesinde uygulanacak hale getirilmesi yönünde mücadele ruhuyla ve gücümüzle çalışmalarımıza devam etmeliyiz.

Başkanımızın bu yöndeki çalışmalarının yanı sıra azimli davranışlarının örnek alınması her kurum için trafikte yerini alabilmelidir. Karayolu trafik yoğunluğunun süresiz olarak yönetilmesi yönünde, güvenli bir trafik ortamı oluşturmak için sürücüler, yaya ve yolcular tüm trafik içerikli tedbirlere ve trafik kurallarına titizlikle uymalılar. Trafikte, birlik,beraberlik ve ortak fikirler ile oluşan dayanışmaların karşısında, hiçbir trafik canavarı duramaz ve kazaların sonuna gelinir. Böylesi kutsal ve medeni görüşler çerçevesinde tüm sürücüler ile yayalar, trafik hizmeti yapan görevliler ile vatandaşlarımıza seslenen İstanbul FTM Dernek Başkanımız Halis Kahraman ile tüm üye ve gönül dostu trafik mensuplarını kutluyorum.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün