;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Emeklilerimiz

5 Temmuz 2019 Cuma 07:42 Güncelleme : 5 Temmuz 2019 Cuma 07:42

Dünya Emekliler Günü  28 Haziran ile başlayıp  4 temmuz günü sona ermiştir.                                    Böylesine önemli gün dünyamızın  tüm medeni ülkelerinde her yıl kutlanmaktadır. Ülkemizde ise sadece Emeklilerin gelirinin giderek azalması değişmeyen bir gelenektir. Gelişmiş ülkelerde,emekli olan kişilerin tekrar çalışması ancak önemli bir zorunluluk gereği olup. geçim sıkıntısı sadece manevi bir istek olabilmektedir . Ne var ki: güzel ülkemizin güzel insanları ise emekli olduktan  sonrasında dahi geçim zorunluluklarından dolayı çalışmaktadır. Üstelik bu gruba giren emekli çalışanların kayıt dışı veya geçici olarak istihdam edildikleri bilinir!                                                     Ülkemiz emeklilerinin Avrupa ülkesi emeklileri gibi iş hayatı sonrası başlamış olan yeni hayat ve düzenleri gezip tozmak, eğlenmek, huzur içersinde yaşamak olarak tasvir edilir ve bilinir.

Oysa emeklilerimizin çoğu emeklilik sürecinde sosyal ve psikolojik etkinliklere katılarak kendilerini motive etmek isterler. Yaşlılıkta aktive eksikliği aksi halde bazı olumsuzluklara yol açabilmektedir.  İşte bu emekliler yoğun bir şekilde sağlık sorunları da yaşamaktadırlar. Zira çalışırlarken iş stresiyle yoğrulan insanlarımız emekli olduktan sonra yapacakları bir şeyler aramışlardır! Bulamadıkları zaman ise, yine stres ve huzursuzluk yaşayacakları bilinir.                                          Değerli dostlarım,
kaleme aldığım böylesi konuları yazmak isteyişim; kızgınlığımdan ve kırılganlığımdandır! Medeni ülkelerde böylesine emekçilere verilen değerleri bilemiyorum, fakat ülkemizin emekçileri olan gerçek Emekliler, Emekliler haftasında dahi hatırlanmadıklarını belirtiyorlar?                                     Ne var ki; günün önemine istinaden bazı konuşmacılar ise tatlı sözler içeren demeçler ile sözde konuyu tatlıya bağlıyorlar! Bilinmelidir ki; Türk insanı huzurlu bir emekliliği gerçekten hak ediyor.       Bu vesile ile tüm emeklilerimizin Emekliler Haftasını kutluyorum.  Aynı zamanda ise emekli dost ve kardeşlerimizin hak ettikleri gelir düzeyine ulaşmaları en büyük dileğimdir.    

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün