;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Altınyol üzüyor!

28 Şubat 2020 Cuma 13:47 Güncelleme : 28 Şubat 2020 Cuma 13:47

Değerli trafik dostlarım İzmir trafiğinde standart dışı hale dönüşmekte olan yolların sebebiyle her geçen gün olumsuzluklar da artmaktadır. En başta gelen sorun, Altınyol da yaşanan ve sabah-akşam bitmeyen trafik çilesidir... Peki, neden?
Anadolu Caddesi'nin Çiğli-Bayraklı yönünde olan ve Turan bölgesine kadar uzanan yolları genişletilmeye çalışılmıştı ve rahatlamıştık.
Ne var ki, içinde bulunduğumuz şu günlerde sürücüler, sabah ve akşam trafiği yüzünden Çiğli bölgesinden itibaren Meles Deltası - Alsancak liman bölgesi güzergahına kadar geliş-gidiş yönünde kahır çekiyorlar.
Her ne kadar çevre yolları düzenlenmiş olsa da çoğunluk bu yollarda olup, ağır sanayinin vazgeçilmez hale geldiği Aliağa bölgesine geliş-dönüş yapan ağır vasıta sürücüleri alışkanlıklarında ısrarcı olmaktalar.
Anlayacağınız, Altın Yolun tıkanması sebeplerinden olan kesintisiz ve zamansız kontroller ile sabah-akşam şehir giriş ve çıkış beklentileri böylesi sebeplerden uygulanmaktaydı?
Önem taşıyan nokta Turan bölgesi olup; otobüs, minibüs ve nice ticariler indi-bindi
hareketleriyle yolların her bir ucunda dururlar. Üstelik bu araçlar ile kalabalık belediye otobüsleri  
de ana yola giriş-çıkışları ile yoldan geçmekte olan araçların akışını mutlaka engellerler.
Şehir içi trafiğinin akışı ise böylelikle yavaşlatılırken, akmakta olan trafik sıkışıklığı ise işte böylelikle oluşur.
Unutulmamalıdır ki; durak ceplerine giren ve çıkan araçlar için kullanılan tüm levha ve ışıklı uyarıcılar, daha etkileyici ve ikaz yönünde olmalı, eksik ekipmanlarsa sürekli tamamlanmalıdır.
Trafikte övüncümüz dediğimiz Altınyol ise; artık adına yakışır akıcılık kazanmalı diye düşünürken, sabah ve akşam trafiğinde tepe lambalarıyla sürücü ile yayalara güven veren trafik polislerimizi her zaman ve her yerde görmek istiyoruz.
Sabah ve akşam trafiğinde eziyete uğrayan halkımız ancak böylelikle güven duyacaklar ve üzülmeyeceklerdir...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün