Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Yükselen değer Göztepe

9 Aralık 2019 Pazartesi 10:07 Güncelleme : 9 Aralık 2019 Pazartesi 10:07

Son haftalarda müthiş çıkış yapan ve özellikle dış sahada da kazanmaya başlayan Göztepe, arka arkaya üçüncü deplasman maçını kazanıp, yükselişini bu maçta da sürdürdü.sürdürdü. Ankaragücü maçı öncesi kağıt üzerinde de Göztepe maçın mutlak fovarisi olarak gösteriliyordu. Maça da sarı kırmızılı ekip şok bir gol ile başlayınca, rakip için toparlanmakta öyle kolay olmaz diye düşündüm. Ne yalan söyleyeyim maçın bundan sonra bölümenünde Göztepe açısından kolay geçer diye de, beklentimli dahada yüksek tuttum. Fakat bu düşüncemin tam tersi oldu. Rakip Ankaragücü bu şoku çabuk atlatıp, oyunda denge kurmakla kalmadı, Göztepe kalesi önünde çok sayıda fırsat yakalayıp bunlardan sadece birini gole çevirebildi. Aslnda ilk yarı oyunun genelini baktığımızda, Göztepe açisından çokta iç açısı geçtiğini söyleyemeyiz. 
Son haftalarda Göztepe neden çok başarılı oluyordu, önce ona bakmak gerek. Öncelikle rakip üzerinde, geçtiğimiz maçlarda müthiş baskı oluştururak  deyim yerinde ise onları kendi sahasına hapsedebiliyordu. Bunu da orta sahada yaptıkları müthiş pres ile başarıyorlardı. Ankaragücü işte bu oyiun kurgusu ile karşılaşmadığı için Göztepe kalesine daha cesur gelebildi. 
İkinci yarı Göztepe ilk yarıdaki oyun kimliğini bir kenara bırakıp, eski sisteme dönünce, hem oyunun insiyatifini eline geçirdi, hemde skor üretmekde zorluk çekmedi. Özellikle Mossoro'nun oyuna girmesi ile dişliler daha doğru çalışmaya başladığı gibi, topunda mülkeyetinin tamamen Göztepe'ye geçmesini sağladı. Önümüzdeki hafta rakip yine bir Ankara takımı olan Gençlerbirliği ben sarı kırmızılı ekibin kazanma serisini bu maçta da sürdüreceğini düşünüyorum. Taşların yerine oturduğu Göztepe, ikinci yarıdaki temposunu oyunun ilk bölümünede yayması halinde, bu zorlu deplasmandanda zaferle dönecek gibi görünüyor. 
Takımın geneli yine bildiğimiz mücadeleci oyunu ikinci yarıda ortaya koyşarak galibiyetin mimarları olmayı başardılar. Bu maçta bir isim arkadaşlarından bir adım öne çıkarak galibiyete iki gol katkı yaparak taraftarlarında gönlünü almayı başardı. Umarım gelecek haftalarda da bu çıkışı artarak devam eder. İ yi bir serdar'ı seyretmek bülük keyif veriyor. Umarım gelecek haftalarda da bu çıkışını yine izleriz. 
Taraftar her zamanki gibi üzerine düşeni fazlası ile şaptı, yapmaya devam ediyor. Bu enerji takıma her maçta müthiş bir güç olarak yansıyor. Hepsini yüreklerinea sağlık. Yeni stat'la birlikte bu taraftar topluluğu müthiş bir ambiyans oluşturacak ve Türkiye'nin ve Avrupa'nın en fazla kıskanılan Takimı vetribünü olacak gibi görünüyor...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün