Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Umudum arttı

3 Eylül 2019 Salı 09:27 Güncelleme : 3 Eylül 2019 Salı 09:27

Lig'e evinde Antalya ve deplasmanda Beşiktaş'a kaybeden Göztepe'de mağlubiyetlerden çok oynanan oyun ve takımın mücadelesi gündeme gelmişti. Evinde oynayacağı Denizli maçı öncesi herkeste meraklı bir bekleyiş hakimdi. Acaba bu hafta takım nasıl oynayacak diye?. “Açıkçası bunu bende çok merak ediyordum” Özellikle ilk iki haftada oynanan oyun ve mücadele gücü bendeki endişeleri bir kat daha artırmıştı. Orta saha ve defans bloğu her iki maçta da güven vermiyordu ve bu bölgelere acilen bir dokunuş yapılmalıydı. 
Tamer hoca durumun ciddiyetini anladığı anda, hiç düşünmeden neşteri vurup, bu kötü gidişe bir anlamda dur demekle talmadı, sorunun da bir kat daha artmasına izin vermedi. Göztepe'de yapılan bu değişiklik, doğrularında ön plana çıkmasına neden oldu. Özellikle Alpaslan'ın ön libero da oynatılması doğruların en başında geliyordu. Pako ile birlikte müthiş bir ikili oluşturdular. Her zaman söylüyorum, eğer kazanmak istiyorsanız, orta sahanız muhakkak güçlü olmak zorunda. Göztepe'nin bu maçtaki en belirgin özelliği bu bölge olarak göze çarptı. 
Gelelim defans hattına Titi ile bu kez defans bloğunda Reis oynadı ve daha önce birlikte oynamanın verdiği avantaj ile iyi bir ikili oluşturdular, Çok belirgin hataları olmadı. Bu ikilide gelecek haftalarda da ısrar edilmeli. Defansın sağında oynayan Gassama diğer iki haftaya nazaran daha derli toplu göründü. Kanat bindirmelerinide yaptığında takıma katkısı daha da artacaktır. Defansın bir diğer kanadında forma giyen Berkan tam bir görev adamı olduğunu, bir kez daha göstererek, takımı adına olumlu işler yaptı.  İlk kez forma giyen yeni transfer Soner ilk maçı olmasına rağmen hiç sırıtmadı, top ayağına çok yakışıyor ve oyunu doğru yönlendiriyor. 
Eski takım arkadaşı Mossoro'nun katılımı ile bu bölgeye büyük bir güç verecekler gibi görünüyorlar. 
Şimdi gelelim Göztepe'nin en sorunlu bölgesine, Malesef kanatlarda olnayan Serdar ve Halil henüz takıma önemli bir katkı yapmadılar. Eğer kanat bindirmeleri ve etkili ortaları yapmadıklarında gol atma yüzdenizde otomatikman düşüyor. Bu sorun ivedilikle çözülmeli. Bu iki kardeşimiz bir an önce toparlanıp, takımlarına katkı yapmak zorundalar. 
Göztepe geçtiğimiz iki yıl da takım halinde hareket ettiğinde, neleri başardılar sanırım bunu anlatmama gerek yok. Eğer bu bütünlük kısa sürede sağlanırsa, Göztepe adına peşi sıra seri galibiyetlerde, bu haftadan itibaren başlayabilir. Bundan kimsenin en küçük bir şüphesi olmasın. Sonuç olarak ben Denizli maçında skordan öte, sahada verilen mücadeleden fazlası ile memnun kaldım. Maçtan sonra konuştuğum bir çok taraftarda, benimle aynı duygular içindeydi. Bu da benim gelecek haftalara dair umutlarımı bir kat daha artırdı...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün