Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Şimdi kazanma zamanı

12 Eylül 2019 Perşembe 09:42 Güncelleme : 12 Eylül 2019 Perşembe 09:42

Lig'te henüz galibiyet ve gol ile tanışımayan Göztepe transferin son gününde, yaptığı flaş transferler ile bir an da gündeme damga vurarak, gelecek maçlar için şimdiden taraftarlarını heyecanlandırmayı başardı. Özellikle transferlerin  üçünün aynı takımdan olması uyum sürecinin ciddi anlamda yaşanmayacağınada bir işaret gibi görünüyor. Savunma bölgesinde sürekli sakatlık sıkıntısı yaşayan sarı kırmızılı ekip, bu bölgeye daha önceden Beşiktaş'ta forma giyen Atınç'ı alarak bir anlamda geleceğede yatırım yapmış oldu. Maç eksiğini ve fizik açığını kapattığı an Atınç Göztepe için önemli bir kazanç olacak gibi görünüyor. 
Orta sahaya yapılan takviyelerden Soner ilk maçında bile ne kadar isabetli bir transfer olduğunu sergilediği performans ile fazlası ile kanatladı. Şimdi eski takım arkadaşı Mossoro ile bu bölgede önemli işlere imza atacaklar gibi görünüyor. Yine forvet hattında hissedilen gol eksikliği için  Başakşehir'den alınan Napoleoni hücum hattında önemli bir silah olmakla kalmayıp, atacağı goller ile takımına büyük katkı yapacak gibi görünüyor.
 Sonuç olarak Göztepe yeni transferlerin yapacağı katkı ile gelecek haftalar da bence özlediği galibiyete kavuşmakla kalmayacak ve ardından seri galibiyetler alıp, Lig'e damgasını vuracaktır. Önemli olan sezon başı hissedilen öz güveni tekrar yakalarlar. Zaten yapılan önemli takviyeler bu  öz güveni fazlası ile geri getirecek gibi görünüyor. 
Bundan sonraki süreçte takım halinde hareket edip, mücadele gücünü yüksek seviyeye getirmeliler. Zaten son Denizli maçında sergilenen oyun, bu takviyeler yapılmadan önce bile sahaya olumlu yansımıştı. Ben sürecin hafta sonu deplasmanda Rize maçı ile tavan yapmasını bekliyorum. Rize'den 3 puanla dönülmesi ile, Göztepe bu maçla birlikte yeni bir sayfa da açmış olacak. Göztepe her zaman küllerinden doğmuştur ve kenetlenme zamanı geldiğinde, bunu en iyi başaran takımdır. Bu geçmiştede böyle oldu şimdide öyle olacaktır. Bu muhteşem taraftar ordusu canı gibi sevdiği takımının her zaman yanında olmuştur. Bundan sonrada olmaya devam edecektir. Sadece biraz sabır her şeyin ilacı olacaktır...

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün