;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
PAYLAŞ

Sessizligin sonu iyi olacak

10 Temmuz 2019 Çarşamba 07:14 Güncelleme : 10 Temmuz 2019 Çarşamba 07:14

Göztepe şu ana kadar transferde en sessiz takımların başında geliyor. Geçtiğimiz yıl neler yaşandığını zaten malumunuz. Az daha camia olarak büyük bir tramva yaşanacaktı. Bu sene doğal olarak beklenti yüksek. Korkulu rüya görmemek adına takıma mutlak takviye yapılması gerekiyor. Zaten yönetim ve teknik heyet bunda hem fikirdir. Tabi birde madalyonun diğer tarafı taraftar beklentisini göz ardı edemezsiniz. Doğal olarak onlar bu transferlerin bir an önce yapılmasını bekliyor. Onların bu heyacanın anlayabiliyorum. Kısaca hangi taraftan bakarsanız bakın iki tarafta bu konuya odaklanmış durumda. 
Yönetim tarafından bakacak olursanız, onların şu an için neden aceleci olmadıklarını daha iyi anlayabilirsiniz. Milyon dolarların havada uçuştuğu, piyasanın yüksek ateşi, bunda en büyük etken. Acele karalar vermek istemiyolar. Bu konuda bence çokta doğru yapıyorlar. Kime el atsanız uçuk fiyatlar ile karşılaşıyorsunuz. Değerinin çok üzerinde yapılan transferlerin kulüplerin mali dengelerini nasıl bozduğunu artık herkes biliyor. Düşünün Süper Lig'te sadece iki takımın doğru yönetildiğini görmekteyiz. Bu takımların başında Göztepe birinci sırayı alıyor. İkinci sırada ise Sivasspor var, üçüncü takımı sayamıyoruz. 
Bu aslında çok acı bir tablo, Göztepe özellikle Mehmet Sepil'in Başkanlığı sonrası çok doğru yönetiliyor. Başkan bu konuda asla taviz vermiyor. Ederini bulan oyuncuları takıma katıyor. Asla menajer tuzağına düşmüyor. Transferlerin tamamını teknik heyetin raporu doğrultusunda kendi yapıyor. Biliyorki Göztepe'nin bir kuruşu bile çok değerli. Bu harcamaları yaparken Göztepe'nin yarınlarını düşünüyor. Onun tek derdi Göztepe'nin önünü görmesini sağlamak. Bunun için gecesini gündüzünü bu uğurda harcıyor. 
Şu an piyasının yüksek ateşi bazı kesimin gözünü kör etmişe benziyor. Baksanıza paralar nasıl har vurulup harman savruluyor misali harcanıyor. Göztepe işte böyle bir oyunun parçası asla olmadı ve tavrı ile de bundan sonrada olmayacak mesajını açık ve net bir şekilde herkese vermişe benziyor. Göztepe en kısa zamanda kimse umutsuzluğa kapılmasın en iyi en doğru transferleri peşi sıra gerçekleştirecektir. Bundan kimsenin en küçük bir şüphesi dahi olmasın.

Yazarın Diğer Yazıları
YAZARIN TÜM YAZILARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Gazete Yenigün